50'den fazla ülkede faaliyet gösteren ve aralarında Avustralya, Kanada, Meksika ve çeşitli Güney Amerika ülkelerinin de bulunduğu 17 ülkede bölünmüş olan SPT, yaklaşık otuz yıllık deneyimiyle, madencilik sektörü için en yeni araçları tasarlama ve geliştirme konusunda öncü konumunu sağlamlaştıracak bir ortaklığa imza attı.

GLOBALLEŞME STRATEJİSİNE TÜRKİYE DE DAHİL EDİLDİ

SPT'nin globalleşme hedefleri çerçevesınde, İmren Makine ile Türkiye'de imzalanan bu özel dağıtım ve iş birliği anlaşmasıyla madencilik sektörü için önemli bir adım atılıyor. Bu iş birliği, SPT'nin tanınmış yönsel araştırma araçlarını Türkiye'nin madencilik sektörünü desteklemek için teknolojik ürünlerini getirmeyi kapsıyor.

Bu ortaklığın bir sonucu olarak, önde gelen şirketlerde önemli sektör deneyimine sahip bir jeolog olan İbrahim Emre Öztürk, SPT'yi Türkiye'de temsil edecek. Emre Öztürk, Stratex International PLC'de arama jeoloğu olarak başladığı görevinden bu yana, İmren Sondaj Makine’nin CEO'su olarak devam ettiği şu andaki görevine kadar, madencilik sektöründe mükemmelliğe olan bağlılığını istikrarlı bir şekilde sergilemiştir.

TÜRKİYE'NİN DOĞAL KAYNAKLARININ BİLİNÇLİ KULLANIMINA TEŞVİK

Bu anlaşma sadece arama çalışmalarının hassasiyetini ve etkinliğini arttırmayı değil, aynı zamanda Türkiye'deki madencilik projelerinde doğal kaynakların daha bilinçli bir şekilde kullanılmasını teşvik etmeyi de amaçlamaktadır.
Bu son teknoloji araçların kesintisiz kullanımını garanti altına almak amacıyla yurt içinde operasyonel verimliliği sağlayacak kalıcı bir stok oluşturulmuştur.

YILMADEN KUZEY MAKEDONYA’DA YENİ TESİS SATIN ALDI YILMADEN KUZEY MAKEDONYA’DA YENİ TESİS SATIN ALDI

SPT tarafından yapılan açıklamada, ’’Türkiye’deki bu iş birliğinden heyecan duymakta ve ülkenin madencilik sektörünün sürdürülebilir kalkınmasına katkıda bulunmayı sabırsızlıkla beklemektedir’’ denildi.