Türkiye'nin en büyük dış yatırımcısı SOCAR Türkiye'nin CEO'su Zaur Gahramanov, yaklaşık 7 yıldır sürdürdüğü görevinden ayrılarak SOCAR Baş ofiste yeni göreve atandı. 15 yıldır SOCAR bünyesinde Azerbaycan, İsviçre ve son olarak Türkiye'de çeşitli üst düzey pozisyonlarda çalışan Gahramanov, SOCAR Başkan Danışmanı olarak görev yapacak. 

Zaur Gahramanov'dan boşalan CEO'luk görevini vekaleten yürütmek üzere, SOCAR Türkiye Rafineri ve Petrokimya İş Birimi Mali İşler Başkanı Elchin Ibadov atandı.

ZAUR GAHRAMANOV KİMDİR?

ELCHIN IBADOV KİMDİR?

Chicago Illinois Üniversitesi'nden mezun olan Elchin Ibadov, 2002 yılında World Trade Center Chicago'da Araştırma Uzmanı olarak görevine başladı. 2003 yılından itibaren 11 yıl boyunca PwC'de çeşitli görevlerde bulundu. 2014-2019 yılları arasında STAR Rafineri'de Finans Direktörlüğü ve CFO yönetici yürütücüsü olarak görev yapan Elchin Ibadov, 2019'un Kasım ayında Petkim'e CFO olarak atanmış olan Ibadov, aynı zamanda içinde STAR Rafineri, Petkim, SOCARAkaryakıt Depolama ve SOCAR Petrol Ticareti gibi Türkiye ekonomisi için önem arz eden işletme bulunduran Rafineri ve Petrokimya İş Birimi Başkanı'nın Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı görevini yürütür. Sürekli eğitim ve gelişime önem veren Ibadov, Harvard Business School'da tamamladığı profesyonel eğitim ve sertifika programlarının yanı sıra, iktisat, muhasebe, finans, Uluslararası Finansal Raporlama Standartları ve mali denetim programlarının bazı ders kitaplarının yazarlığını ve tercümanlığını üstlendi. Ibadov, aynı zamanda ACCA, ACFE ve IIA gibi uluslararası finans ve denetim organizasyonlarının daimi üyesidir.

İş İnsanı Can Kıraç Hayatını Kaybetti... Can Kıraç Kimdir? İş İnsanı Can Kıraç Hayatını Kaybetti... Can Kıraç Kimdir?
Editör: Haber Merkezi