60.yılı kapsamında çeşitli etkinlikler düzenleyen Silkar Endaş, bu önemli yılı özel bir organizasyonla kutlayacak.
Silkar Plaza’da düzenlenecek kokteyl, Silkar Endaş’ ın iş ortakları, müşterileri, distribütörleri, tedarikçileri ve çalışanlarının katılımıyla 21 Ekim’de gerçekleşecek.
Rulman sektörünün en köklü firmalarından biri olan Silkar Endaş, ürün yelpazesinde barındırdığı dünyanın önde gelen rulman, endüstriyel ürün ve güç aktarım ürünleri markaları ile farklı sektörlerin ihtiyaçlarına cevap veriyor.

MİB KAZAN FORUMU’NDA ÜLKEMİZİ TEMSİL ETTİ MİB KAZAN FORUMU’NDA ÜLKEMİZİ TEMSİL ETTİ

SİLKAR ENDAŞ TARİHİ

1860’lı yıllarda Manifatura ve Mensucat Ticareti ile iş hayatına atılan Silahtaroğlu Ailesi, 1925 yılında “Bahri ve Lütfü Silahtaroğlu Kardeşler Manifatura Ticarethanesi” adı altında Silkar Grubu Şirketlerinin ilk temelini atmışlardır. 1956 yılında “Bahri Silahtaroğlu ve Lütfü Silahtaroğlu halefi Adi Komandit Şirketi” olarak faaliyet gösteren şirket 1962 yılına gelindiğinde; Schaeffler AG tarafından 2001 yılında satın alınan FAG Kugelfischer Georg Schafer Co. tarafından üretilen FAG Rulmanlarının Türkiye Distribütörlüğünü alarak sektöre adım atmıştır. Geçtiğimiz yıllarda unvan değişikliğine giderek Silkar Endaş olarak faaliyetlerine devam etmektedir. 
Silkarendas.com

Editör: Haber Merkezi