Siemens 167 yıllık tecrübesiyle yenilikçi, verimli, enerji tasarruflu çözümler sunmaya ve gelecek için bugünün dönüşümüne hız kazandırmaya devam ediyor. Bu kapsamda gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak hedefiyle yeni bir adım daha atan Siemens Türkiye, Siemens İş Ortağı Sürdürülebilirlik Yolculuğu’na başladı.

Taşımacılık Sektörünü Karbondan Arındıracak Yeni Çalışma Taşımacılık Sektörünü Karbondan Arındıracak Yeni Çalışma

ENDÜSTRİNİN DÖNÜŞÜMÜNE DESTEK VERECEK

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Elektrik Ürünleri İş Birimi ve Pazarlama Direktörü Eylem Korucuoğlu, Siemens Türkiye’nin sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmak için çalışmalarını kararlılıkla sürdürdüğünü belirtti. Dünya dinamiklerinin hızla değiştiği çağımızda, sürdürülebilir olmanın her dakika önem kazandığına dikkat çeken Korucuoğlu, daha iyi bir gelecek için Siemens Türkiye'nin önemli bir adım attığını, sürdürebilirlik konusuna özen gösterirken bu yolda beraber ilerledikleri tüm paydaşlarının da ortak fayda da buluşabilmesine önem verdiklerini söyledi. Geleceği sağlam temeller üzerine kurabilmek ve daha yaşanabilir bir dünya yaratmak için iş ortaklarını sürdürülebilirlik yolculuğuna davet ederek ve endüstrilerini dönüştürebilmeleri noktasında onlara destek vererek, beraber büyüme ve iyileşmenin adımlarını atma amacı taşıdıklarını söyleyen Korucuoğlu, tüm bu hedefler doğrultusunda Siemens İş Ortağı Sürdürülebilirlik Yolculuğu’nu başlattıklarını söyledi.

"Bu program ile iş ortaklarımız sürdürülebilirlik konusunda farkındalık kazanarak enerji tasarrufu, atık yönetimi, su tüketimi, yenilenebilir enerji kullanımı, sürdürülebilir ürün tercihi gibi birçok konuda bilgi sahibi olmakla kalmayıp aynı zamanda uzman eğitmenlerden iş alanlarında uygulanabilecek eğitimleri de alarak işletmelerinin dönüşüm hareketini öncülük edecekler. Siemens İş Ortağı Sürdürülebilirlik Yolculuğu ile dönüşüm ve değişim sürecini iş ortaklarımız için başlattık. Programımızın ilk etabına 20 iş ortağımız katıldı. Önümüzdeki dönemde tüm iş ortaklarımızın katılımı ile çalışmalarımızı genişleterek sürdüreceğiz. Üretkenliğimizi ve dönüşümümüzü hep birlikte inşa edeceğimiz inancıyla çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz.” şeklinde konuştu.

YIL BOYUNCA EĞİTİMLER VERECEK

Siemens Türkiye, Siemens İş Ortağı Sürdürülebilirlik Yolculuğu ile iş ortaklarına ölçümlenebilir kriterler sunarak yıl boyunca değişim ve dönüşüme odaklı eğitimler vermeyi hedefliyor. Bir yıl sonunda programda yer alan paydaşların sürdürülebilirlik performansları detaylı analizler sonrasında yetkili kurumlar tarafından raporlanarak verimlilik ölçümleri sağlanacak.

Siemens İş Ortağı Sürdürülebilirlik Yolculuğu kapsamında iş ortakları yıllık enerji maliyetleri, atık maliyetleri, su maliyetleri, malzeme ve ürün maliyetlerinden tasarruf sağlamanın ötesinde sürdürülebilir iş planlarını hayata geçirerek çalışan verimliliklerini artırma fırsatı da yakalayacak.
 

Editör: Haber Merkezi