Rusya'nın en büyük polimer ve kauçuk üreticisi olan SIBUR, İstanbul'da müşterilerine yönelik düzenlediği konferansta,  Türk müşterileriyle Türkiye'deki satış gelişmelerini müzakere etti.

TÜRKİYE PAZARI İÇİN ÖNEMLİ GELİŞMELER YAŞANIYOR

Müşteri ihtiyaçlarını karşılamak için Türkiye'deki depo sayısını 2023 yılında ikiden beşe çıkaran SIBUR, hali hazırda Türkiye'nin önemli polimer tüketim merkezlerinden biri olan Gaziantep'te yeni bir depo açma olasılığını değerlendiriyor.

Rus polimerlerinin Türkiye'ye teslimat süresini %50'ye yakın bir oranda kısaltılarak 35 güne indirilmesini sağlayan SIBUR, Türkiye'ye polipropilen, polietilenin yanı sıra blok ve random kopolimer gibi ülkede talep gören yeni marka ürünleri de tedarik ediyor.

SIBUR temsilcileri; coğrafi yakınlığı, köklü ekonomik bağları ve yüksek polimer tüketimi sebebiyle Türkiye'yi stratejik açıdan önemli bir pazar olarak gördüklerini kaydediyor.

250 MİLYON TON DEMİR CEVHERİ ÜRETİMİ İÇİN GERİ SAYIM 250 MİLYON TON DEMİR CEVHERİ ÜRETİMİ İÇİN GERİ SAYIM

İKİLİ TİCARETTE TL KULLANILIYOR

SIBUR, 2023 yılının ikinci yarısından itibaren Türk müşterileriyle tamamen Türk lirası üzerinden ticarete geçiş yaptı. SIBUR, daha münasip bir tedarikçi olabilmek için bir kısım Türk müşterilerine ticaret finansmanı ve sigortası sağlamaya başladı.

Şirket, Türkiye pazarına hem geri dönüştürülmüş plastik içeren hem de karbon ayak izi azaltılmış ürünler tedarik etmek için pazarın ihtiyaçlarını incelemeyi de sürdürüyor.

Editör: Ayşete Yavaş