Seyahat sağlık sigortası, poliçe koşullarına bağlı olarak yolcuların sağlığını teminat altına alır. Yolculuk boyunca ortaya çıkabilecek acil sağlık giderleri ve bu yüzden doğan diğer masraflar, poliçe kapsamında karşılanır. Bu sigorta tipi ülke içi ve yurt dışı seyahatlerinizde yaşayabileceğiniz tıbbi acil durumlar için finansal güvence sağlar. Ayrıca eşyalarınızın güvenliği de poliçeye dahildir. Bagajınızla ilgili bir sorun yaşadığınızda sigortanız kapsamında kişisel eşyalarınız güvence altındadır.

Temel olarak seyahat sigortası, yolculuk sırasında karşılaşabileceğiniz beklenmedik durumlar karşısında maliyetleri minimize ederek sizi korur. Poliçenizin ihtiyaçlarınıza uygun tüm detayları kapsaması sayesinde keyifli ve sorunsuz bir seyahat deneyimi elde edebilirsiniz.

Seyahat sağlık sigortası oluşturmak ise oldukça basit bir süreçtir. Çevrim içi kanallardan hızlı ve pratik bir şekilde poliçenizi seçebilir ve satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz. Ayrıca telefon aracılığıyla teminat oluşturabileceğiniz gibi THY sigorta ofislerini de ziyaret edebilirsiniz. Yolculuk detaylarınızı ve kişisel bilgilerinizi aktararak ihtiyaçlarınıza en iyi yanıt veren poliçeyi öğrenebilir, fiyat teklifi alabilirsiniz.

SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI NELERİ KAPSAR?

Seyahat sağlık sigortası, hastalık veya kaza durumunda karşılaşabileceğiniz yüksek tıbbi masrafları karşılamayı amaçlar. Süresi, genel olarak yolculuğunuzla kısıtlıdır. Poliçenin kapsamı ise son derece geniştir. Sigorta şartlarına göre değişsebilse de genellikle güvence sunulan durumlar şu şekilde sıralanır:

Kişisel eşyaların ve bagajın korunması: Sigorta sayesinde bagajınızın kaybolması, çalınması veya hasar görmesi gibi hallerde eşyalarınız koruma altındadır.

Seyahat iptali: Yolculuğunuzla alakalı planlarınız, farklı nedenlerle değişebilir. Hastalık veya kaza kaynaklı durumlarda ek bir ücret ödemeden seyahatinizi iptal edebilirsiniz.

Acil tıbbi müdahale ve diş tedavileri: Yolculuğunuz sırasında ani bir sağlık sorunuyla karşılaşırsanız seyahat sağlık sigortası daima yanınızdadır. Poliçe ayrıntılarına göre diş tedavisi ve diğer acil tıbbi masraflar, kurum tarafından karşılanır.

Sigorta sayesinde seyahat öncesi ve esnasında sağlığınız güvence altındadır. Olası tıbbi giderlerinizin önemli bir bölümünü karşılayan bu uygulama sayesinde seyahatinizin sorunsuz geçmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca içeriği son derece geniş olan poliçeniz, yaşayabileceğiniz tüm problemlere çözüm bulmanızı kolaylaştırır.

SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI YAPTIRMAK NEDEN ÖNEMLİ?

Seyahat sağlık sigortası, Türkiye’den yurt dışına gidenler veya yurt dışından Türkiye’ye gelenlerle birlikte ülke içinde yolculuk yapanların yaşayabilecekleri aksiliklerin giderlerini ortadan kaldırır. Kaza ve sağlık sorunlarıyla oluşan tedavi masrafları, sigorta tarafından ödenir. Kişisel geziler ve iş seyahatlerinizin tamamında sağlık giderlerinizin karşılanmasıyla birlikte eşyalarınızı koruyarak yolculuk yapmak istiyorsanız, hemen bizimle iletişime geçerek hizmet alabilirsiniz.

Sigorta aracılığıyla hem siz hem de yanınızdaki kişiler, sunulan imkânlardan faydalanabilir. Hastalık, yaralanma veya farklı bir sebeple yolculuğa devam edemeyecekseniz ve aynı zamanda seyahati erken sonlandırmak zorunda kalırsanız, endişe duymanıza gerek yok. Ayrıca uçuşun gecikmesi durumunda otel, yiyecek ve kıyafet gibi tüm ihtiyaçlarınız da teminat çerçevesinde karşılanabilmektedir. Tercih edeceğiniz poliçeye göre kapsamda değişiklik olabileceğini unutmamalısınız.

SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI TEMİNATLARI

Seyahat sağlık sigortası teminatları, ihtiyaç ve seçimleriniz doğrultusunda belirlenir. Böylece her türlü beklenmedik duruma karşı hazırlıklı olmanızı sağlar. Yapılan anlaşma doğrultusunda genel olarak güvence altına alınan haller şunlardır:

Sağlık problemleri

Taburcu ve nakil desteği

Uçuşu kaçırma

Tayvanlı Tiyaret Heyeti 20 Şirketle İstanbul'a Geliyor Tayvanlı Tiyaret Heyeti 20 Şirketle İstanbul'a Geliyor

Zarar gören veya çalınan eşyalar

Seyahat süresinin uzaması veya iptal edilmesi

Pasaport, vize konularında bilgilendirme

Yolculuğunuzu en rahat biçimde tamamlamak için mutlaka sigorta hizmetlerinden faydalanmalısınız. Alacağınız destekle olası sorunlara karşı güvende kalarak keyifli şekilde seyahatinize devam edebilirsiniz.

SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI FİYATLARI

Seyahat sağlık sigortası fiyatları için sayfamız üzerinden gerekli uçuş bilgilerinizi girerek detaylara ulaşabilirsiniz. Ücretlendirme bazı faktörlere göre değişebilmektedir. Genel olarak göz önünde bulundurulan hususlar şu şekildedir:

Uçağın kalkış yeri ve zamanı

Varış noktası

Yolculuk süresi

Kişi sayısı

Yolcuların yaşları

Bagaj miktarı ve içeriği

Yolculuk planınız tam anlamıyla hazır olduktan sonra ilgili verileri paylaşarak sigorta bedelini öğrenebilirsiniz. Dönemsel olarak da satın alınabilen seyahat sağlık sigortanız için özelleştirmeler yapabilirsiniz. Sadece uçuş sürenizi kapsayan bir poliçe, diğer seçeneklerden daha erişilebilir fiyatlara sahip olacaktır.

Yolculuğunuzda karşılaşabileceğiniz olası tüm sorunları karşılayan ve aynı zamanda bütçenize hitap eden bir seyahat sigortası için detayları incelemenizde fayda vardır. Farklı poliçeleri karşılaştırarak sizin için en avantajlı teklifi öğrenebilir, bu konuda sigorta uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz. Bizi tercih etmeniz durumunda en kaliteli hizmetten uygun fiyatlarla yararlanmanız mümkündür.

Editör: Haber Merkezi