Schmalz taşıma proseslerini hızlandırıyor. Bunun arkasında, robotik hücrelerin daha üst düzey sistemleri daha hızlı görebilmesi, kavrayabilmesi ve onlarla iletişim kurabilmesi için çeşitli yazılım ve donanım bileşenlerini birbirine bağlayan bir çözüm kiti var. Bu sistemin nasıl çalıştığı ivOS Pick-and-Pack çözüm kiti sayesinde en yüksek performansa ulaşan Pick Accelerator tarafından gösteriliyor. Sistem ilk kez bu yılki LogiMAT fuarında tanıtılacak.

ÖZEL GEREKSİNİMLERE UYARLANABİLİYOR

ivOS ile robotik hücre tedarikçileri, ister makine üreticileri ister entegratörler olsun herhangi bir bin picking toplama uygulamasına hızlı bir şekilde entegre edilebilen, tak ve çalıştır özellikli bir teknoloji çözümüne sahip oluyor. Aynı zamanda sistem o kadar esnek ve açık ki otomasyon mühendisleri istedikleri zaman müşteriye özel gereksinimlere uyarlayabiliyor. Sağlanan mühendislik paketi tüm CAD verilerini, devre şemalarını, teknik tasarımları ve çok daha fazlasını içeriyor.

FANUC GENEL MÜDÜRÜ YİĞİT, BEYAZ EŞYA SANAYİ HEDEFLERİNE İLİŞKİN KONUŞTU FANUC GENEL MÜDÜRÜ YİĞİT, BEYAZ EŞYA SANAYİ HEDEFLERİNE İLİŞKİN KONUŞTU

Buna ek olarak, kavrama teknolojisi, 3D görüş sensörleri ve özel bir yazılım yapılandırması talep üzerine çözüm kitinin bir parçası. Aynı şekilde, Schmalz çeşitli arayüzleri entegre ederek, örneğin gerçek zamanlı veri alışverişi için depo yönetim sistemlerine ve çeşitli protokollere iletişim sağlıyor. Çözüm kitinin arkasındaki fikir tek bir uygulama senaryosuyla sınırlı değil. Toplama uygulamasına ek olarak, Schmalz diğer bin picking varyantları üzerinde de çalışıyor.

SAATTE 2700 İŞLEM

Schmalz, Pick Accelerator ile paketin nasıl çalışabileceğini gösteriyor. İlk kullanım örneği olarak da bir pilot uygulama geliştirdi. Körber teknoloji grubu bu robotik hücreyi Schmalz'ın kendi merkezindeki mevcut lojistik sistemine entegre etti. Burada iki robot saatte 2700 toplama işlemi gerçekleştiriyor; bu da rekor hızda toplama anlamına geliyor. Robotlar eşzamanlı olarak çalışıyor ve kutuların, şişelerin veya torbaların işlenmesine bağlı olarak bir saniye içinde tutucuları değiştirebiliyor. İki adet 3D kamera her toplama işleminden sonra kutunun içine bakıyor ve toplama yazılımı bu girdiyi analiz ederek bir sonraki tutucuyu hesaplıyor ve kontrol ediyor. En iyi toplama için, sistemde paralel olarak kullanılabilen birkaç tutucu algoritması var. Enerji besleme sistemi, beş ekseniyle sandığın her köşesine ulaşan kavrayıcıya entegre edilmiş durumda. Tek tek bileşenler ne kadar önemli olursa olsun, dinamik etkileşim ve esneklik yalnızca Schmalz Çözüm Kiti ivOS Pick-and-Pack tarafından mümkün kılınıyor. Yenilikçi kavrama teknolojisi, modern 3D sensör teknolojisi ve kavrama noktasını belirlemeye yönelik en yeni algoritmaların benzersiz etkileşimi sayesinde gerçekleşiyor.

İlk kullanım örneği için Schmalz, Körber'in tedarik zinciri uzmanlarının uzmanlığına güvendi. Schmalz ile birlikte, robotik al ve paketle hücresinin mevcut lojistik sistemine konveyör bağlantısını ve hücrenin pilot uygulama için malzeme akış kontrol yazılımına entegrasyonunu gerçekleştirdiler. Böylece Körber, ivOS Topla ve Paketle Çözüm Kitini başarıyla kuran ilk entegratör oldu. Körber, bin-picking uygulamaları için satış ve entegrasyon ortağı olarak Schmalz ile yakın çalışmaya devam edecek.