ELZ Makine, geleceğin endüstrisine hizmet edecek olan ürün tedariği konusunda yatırımlarını sürdürüyor. Dünyaca ünlü Fransız Gremtek firması ile geçtiğimiz günlerde savunma sanayinde önemli bir iş birliğine imza atan ELZ Makine, Türkiye’den ardından yurtdışına da ürün satmak için çalışmalara başladı.

GREMTEK'İN TEK YETKİLİ DİSTRİBÜTÖRÜ ELZ MAKİNE

2025 yılında Gremtek ile Türkiye’de üretim konusunda da anlaşan ELZ Makine insansız hava araçları, kara taşıtları ve marin grubu için ürünler sunacak. Mükemmel elektrik yalıtımı, termal ve mekanik koruma sağlamak üzere tasarlanan Gremtek'in ürünleri; kabloların, tüplerin, boruların, hortumların ve bileşenlerin korunması için kapsamlı bir çözüm yelpazesi sunuyor. Ayrıca belirli ürünler özellikle akustik sönümleme, kablo yönetimi, EMI koruma sağlama ve kablo tanımlama çözümleri de sunuyor.

İHRACATIN METALİK YILDIZI ADÖKSAN CEO’SU AJDA ŞENER OLDU İHRACATIN METALİK YILDIZI ADÖKSAN CEO’SU AJDA ŞENER OLDU

Ulusal ve uluslararası ölçekte adını büyük projelere attığı imzalarla duyuran ELZ Makine, Gremtek'in Türkiye'deki tek yetkili distribütörü ve iş ortağı olarak görev yapıyor. Gerçekleştirdiği yatırımlar ve anlaşmalarla Türkiye endüstrisinin geleceğine katkı sağladığını belirten ELZ Makine Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Hanifi Kalo, yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Dünya devi Gremtek ile sağladığımız kapsamlı anlaşma sayesinde, ülkemize teknoloji transferi de gerçekleştirmiş olacağız. Savunma sanayisi başta olmak üzere insansız araç yapımında kullanılması elzem olan kaliteli ürün tedarik etmek, sürdürülebilir ve kesintisiz olarak çalışmalara devam edilmesi anlamında yaptığımız bu anlaşma büyük bir önem taşıyor. Ekonomik kalite güvenilirliğini perçinlemek, müşterilere yeni ufuklar sunmak, teknolojik öncülük ve ülkemize katma değer yaratmak için çalışıyoruz.”

Editör: Haber Merkezi