YERLİ ROBOTLU OTOMASYON SİSTEMİ FİNALE KALDI

Toplamda 52 ülkeden 10 bin başvurunun yapıldığı iF Design Award 2021'de, Türkiye’den finale Tezmaksan tarafından üretilen Cubebox kaldı.  

YERLİ ROBOTLU OTOMASYON SİSTEMİ FİNALE KALDI
Enerji Zirvesi

Toplamda 52 ülkeden 10 bin başvurunun yapıldığı iF Design Award 2021 Yarışması'nda, Türkiye’den finale Tezmaksan tarafından üretilen robotlu otomasyon sistemi Cubebox kaldı.

BEŞ TEMEL KRİTERİN DÖRDÜNDEN YÜKSEK PUAN ALDI

Dünyanın 1954 yılından bu yana en saygın yarışması olan, tasarım yönü güçlü ve yenilikçi çözümlerin değerlendirildiği iF Design Award 2021'in finalistleri belli oldu.

Yarışmanın “fikir, uygunluk, form, estetik ve işlevsellik” olarak belirlenen beş temel kriterinden dördünden yüksek puan alarak finale kalan yerli sistem, otomotiv, savunma, havacılık, medikal ve makina üretimi başta olmak üzere talaşlı imalat yapan şirketlere 24 saat kesintisiz çalışma ve yüzde 50 verimlilik artışı sağlıyor. 

ÖDÜL TÖRENİ 10 MAYIS'TA ALMANYA'DA YAPILACAK

Firmanın 950 bin dolarlık Ar-Ge yatırımı kapsamında geliştirdiği yerli ve milli robotlu otomasyon sistemi Cubebox, uluslararası tasarım yarışmasında büyük beğeni toplayarak önemli bir başarıya imza attı.

Söz konusu yarışmanın sonuçları, 29-31 Mart tarihleri arasında yapılacak son jüri değerlendirmesiyle belirlenecek.

Ödül töreni ise, 10 Mayıs 2021 tarihinde Almanya'nın başkenti Berlin’de düzenlenecek.

PROGRAMLAMA BİLGİSİNE İHTİYAÇ DUYMUYOR

Standart tasarımı sayesinde tüm CNC tezgahlarla uyumlu olarak da kullanılabilen sistem, tezgahların otomatik olarak beslenmesini sağlayan, operatör kaynaklı duruşların önüne geçerek akıllı işletim sistemi ile pek çok işi kendisi yaptığı için operatörün program bilgisindeki yetersizlikten kaynaklı sorunları ortadan kaldırıyor.

Bu özelliğiyle Türkiye’nin programlama bilen operatör sorununu da kısmen çözen sistem, firmaya özel robot sistemlerinden yüzde 20 daha ucuz. 

Ek olarak, her operatör tarafından kolaylıkla kullanılabilen ve her dille rahatlıkla entegre edilebilen yerli kontrol ünitesi ROBOCAM ile de kolayca kullanılabiliyor.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2021, 17:21
YORUM EKLE

Teknorob

Schmalz

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını