banner1322
x

Yerleşik yapıda, programlanabilir iCARRY 4.6’yı sunuyor

iROB yeni tümleşik konveyör modüllü AGV modeli iCARRY 4.6 ile kullanıcılarına iş güvenliği, bakım kolaylığı, enerji verimliliği ve daha fazlasını vadediyor.

Yerleşik yapıda, programlanabilir iCARRY 4.6’yı sunuyor
Endüstrideara

iROB yeni tümleşik konveyör modüllü AGV modeli iCARRY 4.6 ile kullanıcılarına iş güvenliği, bakım kolaylığı, enerji verimliliği ve daha fazlasını vadediyor. 

iROB Satış Müdürü Ozan Akikol yeni tümleşik konveyör modüllü AGV modelleri iCARRY 4.6 ile ilgili şu bilgileri paylaştı:
“Diğer AGV modellerimizden en önemli farkı, yerleşik bir yapıda olması. Dört konveyör gözü de ayrı ayrı istasyon bazında programlanabiliyor. Örneğin operatör, 7, 8, 9, 10 no’lu istasyonları girip, AGV’nin bu istasyonlara sırasıyla malzeme bırakmasını sağlayabiliyor. Taşınacak yükün çeşidine, tipine göre boyutlanabiliyor. 1 tona kadar yük taşıma kapasitesine sahip. Konveyörün üzerinde kullanılan bütün komponentler 24V. 24V ile çalışan rulo içi motor sistemi, Ethernet IP ile haberleşebiliyor. Bu sayede endüstriyel uygulamalarda adresleme yapabilmemizi, üzerinden LOB alabilmemizi ve AGV’nin hızı gibi bilgileri almamızı sağlıyor.”

“EK MALİYET GEREKTİRMİYOR”

Akikol, yeni modeldeki kontrolcünün kompakt ve küçük olduğunu ve dışarıdan ekstra PLC ihtiyacına gerek duymadığını, otomasyon çözümünde de ek maliyet gerektirmediğini söyledi.

“ENERJİ VERİMLİLİĞİNE İMKAN VERİYOR”

Enerji verimliliği açısından da önemli kazanımlar sağladığını belirten Akikol, “Konveyörün yan duvarına monte edebildiğimiz, çok küçük bir kontrolcüsü bulunuyor. Dışarıdan harici bir besleme kaynağına ihtiyaç duymaksızın, PLC gerektiği takdirde, tek bir kablo ile haberleştirebiliyoruz. Konveyör ruloları tamamıyla kayış sistemiyle birbirine bağlı. Bu da iş güvenliği, ses ve bakım açısından bize avantaj sağlıyor. Standart konvansiyonel konveyörlere kıyasla, 24V olması dolayısıyla enerji verimliliğine de imkan veriyor.” dedi.

“ENDÜSTRİ 4.0'A ENTEGRE, BÜTÜN VERİLERİ SAĞLIYORUZ”    

Akikol, sözlerine şöyle devam etti: “Doğal navigasyon sisteminde dışarıdan Ethernet IP üzerinden haberleşmeyi doğrudan AGV üzerinden yapabildiğimiz için WMS, MES sistemleriyle haberleşip “şu noktaya git, bu malzemeyi bırak” gibi komutları uzaktan konveyöre verebiliyoruz. Söz konusu çözümleri Endüstri 4.0 kapsamında uyguladığımız için müşterilerimiz bizden şunu talep ediyor: “Konveyör, gerçekten o noktaya gidip bu malzemeyi bıraktı mı, doluyu bırakıp boşu aldı mı?” gibi verilerin hepsini müşterilerimize sağlayabiliyoruz.” 

Firma olarak standart ürün üreten bir firma olmadıklarının altını çizen Akikol, “Biz akıllı ve anahtar teslim intralojistik çözümler üreten bir firmayız. Akıllı konveyörler de bunun bir parçasıdır.” diyerek sözlerini tamamladı. 

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2020, 11:58
YORUM EKLE

Omron 2

Secomea-pc

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını