Yapay zeka ve makina öğrenimi destekli robotu sergileniyor

İstanbul’da faaliyete geçen Microsoft Teknoloji Merkezi’nde sergilenen yapay zeka ve makina öğrenimi destekli ABB robotu, öngörülebilen riskleri azaltıyor.

Yapay zeka ve makina öğrenimi destekli robotu sergileniyor
Endüstri 40 Zirvesi

İstanbul Beşiktaş’ta açılan Microsoft Teknoloji Merkezi’nde Proente firmasının katkılarıyla ABB’nin robotu sergileniyor. 

Yapay zeka ve makina öğrenimi destekli robot ile üretim bandından buluta gönderilen veriler, üretim performansı ve verimliliği artırırken, öngörülebilen riskleri azaltıyor.

TİTREŞİM VE SESLİ YÖNLENDİRME YAPIYOR

Türkiye’deki firmaları geleceğe hazırlamanın yanı sıra yerli yazılımları dünyaya tanıtmak üzere devreye alınan yeni merkezde görme engelli kişilerin hayatını kolaylaştıran akıllı baston WeWalk’da sergileniyor.

Microsoft Azure gücüyle hayata geçirilen akıllı baston, görme engelli kişiler için mobil uygulamayla bağlantılı sensörler yardımıyla titreşim ve sesle yönlendirme yapıyor.

TEKNOLOJİNİN MERKEZİ OLACAK

Robotlu üretim teknolojilerinin yanı sıra bulut teknolojileri, yapay zeka, IoT ve akıllı ev çözümleri, eğitim araçları, modern çalışma ve akıllı şehir platformlarına kadar birçok teknolojik yenilik, dünya ile eş zamanlı olarak Microsoft Teknoloji Merkezi’ndeki yerini aldı.

Firma söz konusu merkezle birlikte, Türkiye’deki şirketlerin dijital dönüşümünü desteklemeyi hedefliyor.
 

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2019, 16:34
YORUM EKLE

Aha Geva-bot

Fanuc

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını