banner1322
x

Yapay zeka temelli robotlarla 30 dakikada teslimat hedefliyor

Amazon, yapay zeka temelli robotları kullanarak gelen siparişleri 30 dakika içerisinde adreslerine ulaştırmayı hedefliyor.

Yapay zeka temelli robotlarla 30 dakikada teslimat hedefliyor
Robot Zirvesi

E-ticaret sektöründe faaliyet gösteren Amazon, yeni hedefi doğrultusunda yapay zeka temelli robotları kullanarak gelen siparişleri 30 dakika içerisinde alıcılarına teslim etmek üzere çalışmalara başladı. 

Kargo teslimat sürelerini kısaltmak amacıyla yatırımlar yapan firma, bu doğrultuda Kiva Systems isimli start-up firmasını bünyesine katmıştı. 

TESLİMAT ROBOTLARINI TEST EDİYOR 

Halihazırda drone’lar aracılığıyla müşterilerine kargoları teslimatı gerçekleştiren firma, yapay zeka temelli robotları kullanarak kapsamı genişletmeyi hedefliyor. 

Robotların sipariş edilen ürünleri raflardan alarak bir sonraki aşama için gerekli yere götürme işlemini manuel sistemlere göre daha koordineli, güvenli ve hızlı yapabileceği ve böylelikle teslimatların 30 dakikada gerçekleştirileceği ifade ediliyor.

Bu konudaki çalışmalarına devam eden firma, ayrıca Kiva Systems’in haricinde kaldırımda yürüyen dört tekerlekli teslimat robotlarını Washington ve California gibi şehirlerde test ediyor.
 

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2019, 17:24
YORUM EKLE

Omron 1

Remax Banner

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını