banner1322
x

Wittmann: Yapay zeka ile sanayileşme tamamen robotlar tarafından yapılacak

Robot Yatırımları Zirvesi ve Sergisi’nin ilk gününde “Dünyada robot yatırımlarının nasıl yapıldığı” başlığı altında konuşma yapan Messe München Automatica Fuarı’nın Koordinatörü Armin Wittmann, gelecekte insan ve robotun birlikte çalışacağı, yapay zeka ile sanayileşmenin tamamen robotlar tarafından yapılacağı öngörüldüğünü açıkladı.

Wittmann: Yapay zeka ile sanayileşme tamamen robotlar tarafından yapılacak
Endüstri 40 Zirvesi

Gelecekte endüstri sektöründe robot kullanımına yönelik öngörülerde bulunan Wittmann, “Robot kullanımı her sektörde git gide daha önem kazanıyor. Bu kullanımın daha da artacağını öngörüyoruz.” dedi.

Automatica Fuarı’nda 833 katılımcı firmanın yer aldığını açıklayan Wittmann, ziyaretçiler arasında Avusturya’nın 1. sırada olduğunu açıkladı. Gelecekteki robot teknolojisi ve IoT hakkında bilgi veren Wittmann, şunları söyledi: 
“IoT endüstriyede birçok avantaj sağlıyor. Gelecekte bu sürecin nasıl şekilleneceğini öngörmeye çalışarak endüstriye ve gençlere faydalı olmaya çalışıyoruz. Gelecekte insan ve robotun birlikte çalışacağı, yapay zeka ile sanayileşmenin tamamen robotlar tarafından yapılacağı öngörülüyor. Yapay zeka makinelerin öğrenmesi şekilde algılanabilir. Önümüzdeki yıllarda bir makine öğrenerek hata yapmamaya başlayacak. 2020 yılındaki Automatica Fuarı’nda bunların hepsi gösterilecek.” dedi.
 

Haberin devamı gelecek….

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2018, 12:04
YORUM EKLE

Aha Geva-bot

Secomea-pc

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını