Vakum teknolojisi için yeni dijital çözümler sunuyor

Schmalz, akıllı fabrikalar için yeni bin picking çözümünü, dijital sistemler içeren ürününü ve IO-Link bileşenleri için tek bir erişim noktası sağlayan bir yazılım aracını içeren yenilikçi ürünlerini pazara sunuyor.

Vakum teknolojisi için yeni dijital çözümler sunuyor
Endüstri 40 Zirvesi

Hafif robotlar ve akıllı vakum bileşenleri, sayısallaştırılmış ve ağa bağlı üretim dünyasının ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. Schmalz, akıllı fabrika için yeni bir bin picking çözümü, dijital sistemler içeren ürünler ve IO-Link bileşenleri için tek bir erişim noktası sağlayan bir yazılım aracı içeren bir dizi yenilikçi ürün üretti.

OTOMATİK MALZEME TOPLAMA

J. Schmalz GmbH, otomatik malzeme toplama işleminin karmaşık görevi için eksiksiz bir çözüm geliştirmiştir: Çözüm, bin picking uygulaması için özel olarak optimize edilmiş tutucuları bir 3D kamera sistemi, uyumlu kontrol yazılımı ve robotlar için uygun aksesuarlar ile entegre bir sistem geliştirmiştir.

Sistem içerisinde vakum elektrikli CobotPump ECBPi tarafından üretilir, iş parçalarını doğrudan köşelerinden ve kenarlarından tutmak için yeni bir vantuz modeli ile taşınmaktadır.

DİJİTAL ÜRÜN SÜRECİ

Hafif tutucu SLG için mühendislik aracıyla Schmalz, müşterilerin dijital çözümlerden ve hizmetlerden nasıl yararlandığını zaten göstermiştir: Müşteriler, bir web platformu kullanarak bağımsız tutucularını bağımsız olarak tasarlayabilmektedirler. Alternatif olarak, vakum bileşenlerinin sanal görüntüsü olan dijital bir ikiz kullanabilirler.

Akıllı, ayrıntılı CAD modeli, kullanıcıların tutucu sistemlerini sürecin çok erken bir aşamasında tasarlamalarını sağlar. Dijital ikiz gerekli tüm veri ve parametreleri sanal olarak ve gerçek zamanlı olarak sağlar.

SCHMALZ BAĞLANTI ÇÖZÜMÜ

Verimliliği artırmak, başka bir yeni gelişmede önemli bir odak noktasıydı. Schmalz Connect Suite yazılım çözümü, bileşenlerden servis verilerini okur ve bu verileri analiz eder.

Sistem hem yeni hem de eski sistemlerle uyumludur ve verilen donanımda çalıştırılabilir. Gelecekte, sistemi müşteri sunucularından, platformlardan veya buluttan da çalıştırmak mümkün olacak.

Schmalz Connect Suite, farklı üreticilerin IO-Link bileşenlerini hızlı bir şekilde devreye almak ve yönetmek, ayrıca süreçleri izlemek ve iyileştirmek için kullanılabilir. Tüm bilgiler bir gösterge panosunda veya bir tablette net bir şekilde görüntülenebilmektedir. 

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2020, 20:44
YORUM EKLE

Novexx

Secomea-pc

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını