ÜRETİMDE YÜZDE 66'LIK ARTIŞ SAĞLADI

Dem Robotik Otomasyon tarafından tasarlanarak devreye alınan gazaltı kaynak teli paketleme ve paletleme robot projesi ile yüzde 66'lık üretim artışı elde etti.

ÜRETİMDE YÜZDE 66'LIK ARTIŞ SAĞLADI
EndüstrideAra - Haber Detay

Dem Robotik Otomasyon'un tasarlayarak devreye aldığı gazaltı kaynak teli paketleme ve paletleme robot hücresi, demir-çelik sektöründe faaliyet gösteren firmanın üretiminde yüzde 66'lık bir artış sağladı.

Firmanın devreye aldığı sistemin üretim kapasitesinin 3 koli/dakika olduğu ve sistemin 20 saniye içerisinde 1 adet 15 kg ağırlığındaki gazaltı kaynak telinin paketleme ve paletleme işlemini tamamladığı ifade edildi.

Firmanın teknik ekibinin tasarladığı bir adet koli besleme makinası ve bir adet de koli kapama ve zımbalama makinasının bulunduğu sistemde, Yaskawa marka MH180 model 180 kg kaldırma kapasitesine ve 2,7 m erişim mesafesine sahip 6 eksen robot kullanıldı.

Robotun hem boş koliyi hem de dolu koliyi hızlı ve hassas bir şekilde taşıması için firmanın teknik ekibine ait olan tasarımla kompakt bir robot ataçmanı/gripper ile robot ataçmanının üzerinde boş kolinin taşınabilmesi adına vakum sistemi ve dolu kolinin taşınabilmesi için de elektromagnet sistemi bulunuyor.


 

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2020, 09:42
YORUM EKLE

Robentex

Aha

Dergiler