Üreticiye özel yazılımlar geliştiriyor

Makina sektöründe 35 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren Tezmaksan, bugün üreticilerin isteklerini doğru analiz ederek onlara özel teknolojik çözümler sunuyor. Tezmaksan, makina ve robotların verimliliğini ve operatörün performansını ölçümleyebildikleri kapasitematik yazılımı ile de dikkat çekiyor

Üreticiye özel yazılımlar geliştiriyor
Endüstri 40 Zirvesi

Tezmaksan olarak biz 2019 yılında Endüstri 4.0 konusuna odaklanacağız. Tüm firmaların dijitalleşmeye çalıştığının farkındayız. Bu sebeple onların ihtiyaçlarına cevap verebilecek yazılımlar geliştiriyoruz. Kapasitematik dediğimiz yazılım, tüm makina ve robotlardan bilgileri alıyor ve makinaların verimliliğini, operatörün performansını, üretim adetini ölçüyor.” Bu sözler Tezmaksan İnovasyon ve İleri Teknik Çözüm Mühendisi Muhammet Bozkır’a ait. 2019 yılında ön plana çıkacak olan teknolojileri konuştuğumuz Bozkır, Endüstri 4.0 konusuna odaklanacaklarını söylüyor.

35 YILLIK DENEYİMİMİZİ PROJELERE YANSITIYORUZ

Tezmaksan olarak makina sektörüne çok halim olduğumuz için müşterilerin isteklerini iyi biliyoruz ve doğru analizler yapıyoruz. Dolayısıyla müşterilere doğru robot yatırımı yapma konusunda teknolojik çözümler sunuyoruz. Tezmaksan olarak 35 yıl içerisinde edindiğimiz deneyimi yaptığımız projelere yansıtıyoruz. Kısacası makina sektöründe uzun yıllar faaliyet gösterdiğimizden dolayı bugün hem yatırımcılara hem de entegratör firmalara danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Özellikle robotun makinaya nasıl adapte olacağı ve ne şekilde bağlanması gerektiği gibi konularda ortak çalışmalar yürütüyoruz.

ESTAŞ FABRİKASINDA ÖRNEK PROJEYE İMZA ATTIK

Sivas’ta faaliyet gösteren Estaş ismindeki firma için Fanuc’un entegratörü ile birlikte ortak bir proje yürüttük. Bu proje kapsamında 9 robotu devreye aldık ve tüm tezgahların birbirleriyle entegre çalışabileceği, sanal haberleşme yapabileceği bir sistem kurduk. Sanal haberleşme dediğimiz sistem sayesinde makinalar arasında herhangi bir röle ya da kablolama olmadan makinalar ve robotlar birbirleriyle haberleşebiliyorlar. Endüstri 4.0 dediğimiz uygulamanın ayağını Estaş fabrikasında hayata geçirdik.

“TÜM SANAYİYİ PARKURDA DİJİTAL PORTALINDA BİR ARAYA GETİRDİK”

Tezmaksan olarak makine satışı dışında geniş bir hizmet ağı sunuyoruz. Teknolojik yazılımlar geliştiriyoruz. Kapasitematik dediğimiz yazılım, tüm makina ve robotlardan bilgileri alıyor ve makinaların verimliliğini, operatörün performansını, üretim adetini ölçüyor. Ayrıca Parkurda ismini verdiğimiz platform oluşturduk. Bu platform içerisinde sanayi içerisinde iş arayanları, fason iş verenleri ve iş arayanları tek bir dijital portalda bir araya getiriyoruz.

“ROBOTLAR ÜRETİCİLER İÇİN OPSİYON OLMAKTAN ÇIKIYOR”

Teknoloji konusunda öncü bir firmayız ve sektörde gelişen tüm yenilikleri alarak ülke içerisinde yaygınlaşması için çalışıyoruz. Son dönemin teknolojilerini incelediğimiz zaman makinaların hazır otomasyon sistemiyle birlikte geldiğini görebiliyorsunuz. Dolayısıyla robotlar üreticiler için bir opsiyon olmaktan çıkıyor ve makinayla birlikte kurulu bir şekilde geliyor. Ayrıca 2019 yılında sektörde yeni nesil kontrol ünitelerini, daha hızlı okuma özelliklerini ve gelişen hassas teknolojileri konuşmaya devam edeceğiz.

“ENDÜSTRİ 4.0 KONUSUNDA ODAKLANIYORUZ”

Tezmaksan olarak biz 2019 yılında Endüstri 4.0 konusuna odaklanacağız. Tüm firmaların dijitalleşmeye çalıştığının farkındayız. Bu sebeple onların ihtiyaçlarına cevap verebilecek yazılımlar geliştiriyoruz. Aynı zamanda robotların makinaya parça yüklemesinden ziyade ölçüm değerini alıp insan faktörü olmadan makinalara otomatik olarak yüklenmesi ve gönderilmesi konusunda hizmet sunuyoruz. Sektörün beklentilerini yeni gelişen teknolojilerle buluşturup aktarmaya çalışıyoruz.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2018, 14:26
YORUM EKLE

Omron 3

Secomea-pc

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını