banner1116
x

UNIVERSAL ROBOTS EĞİTİMDE COBOT DÖNÜŞÜMÜNÜ BAŞLATTI

Universal Robots, yeni bir kampanyaya daha imza atarak eğitimde cobot dönüşümünü başlattı.

UNIVERSAL ROBOTS EĞİTİMDE COBOT DÖNÜŞÜMÜNÜ BAŞLATTI
Robot Zirvesi

Universal Robots, kolaboratif robotik eğitim aracı Universal Robots Cobot Eğitim Kiti ile cobot teknolojisini sınıflara getiriyor.

Eskişehir Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde UR3 cobot’u ile devam eden kampanyada öğrenciler; Türkçe, ücretsiz ve çevrimiçi UR Akademi eğitimlerine katılıyor, cobot’un kurulumu ve programlanmasıyla ilgili temel bilgiler ediniyor. Türkiye genelinde yaygınlaşması hedeflenen kampanya ile yıl sonunda birçok okulda binlerce öğrenci, cobot teknolojisiyle tanışacak.

EĞİTİM SONRASINDA SERTİFİKA ALACAKLAR

Gerçek kolaboratif robotların sınıflarda yer alacağı Universal Robots Cobot Eğitim Kiti ile öğrenciler, öğretmenlerin gözetiminde; robot çevre ekipmanları ve ekosistemiyle ilk uygulamalarını gerçekleştirecek.

En son eğitim ve simülasyon yazılımları sayesinde gerçek durumlar ve problemler üzerinde çalışacak öğrenciler, kolaboratif robot programlamayı öğrenecek. Öğrenciler, öğretmenler ve akademisyenler, şirketin hazırladığı dokümanlarla derslerini destekleyecek.

Temel seviye, ileri seviye ve uygulama eğitimlerinin ardından öğrenciler sertifika almaya hak kazanabilecek.   

"GENÇLERİ, GELECEĞİN ÜRETİM MODELİNE HAZIRLIYORUZ"

Endüstri 4.0’a geçiş sürecinin sürdüğü günümüzde, robotlarla birlikte çalışmanın önemine dikkat çeken Universal Robots Türkiye&MEA Ülke Müdürü Kandan Özgür Gök, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Robotik otomasyonun herkes için ulaşılabilir olmasının önemine inanıyor ve bunun için çevrimiçi etkileşimli eğitim, seminer, offline simülasyon, e-kitaplar, bloglar gibi birçok imkanı web sayfamızda 7/24 ücretsiz bir şekilde sunuyoruz. Cobot’ları herhangi bir alandaki okul, teknik lise ve üniversite iş birliklerimizle sınıflara taşıyarak, gelecekte her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyacağımız, nitelikli insan kaynağını erken yaşlarda yetiştirmek, farkındalık yaratmak için eğitim kampanyası başlattık. Dünya Ekonomik Forumu'na göre 2025'te, mevcut işlerin yarısından fazlası otomatikleşecek ve Endüstri 4.0 dönüşümü ile 58 milyon yeni iş ortaya çıkaracak. Bu rakamlar geleceğin iş dünyasının, otomasyonun farklı alanlarında uzmanlaşmış profesyonellere ihtiyaç duyacağını gösteriyor. Ülkemizi ve gençlerimizi geleceğe hazırlamak için eğitimin rolününün büyüklüğüne inandığımız için böyle bir kampanyaya hayat verdik. Eskişehir Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde devam eden pilot uygulamamızdan oldukça başarılı sonuçlar alıyoruz. Öğrenciler derslerini cobot’umuz ve eğitim kitimizle birlikte hem sanal hem de fiziksel olarak deneyimleyebiliyor, geleceğin üretim modeline hazırlanıyor."   

"ÖĞRENCİLERİN YENİ UFUKLARA AÇILMALARINI SAĞLIYORUZ"

Bugün birçok okulun robotik ve kodlama gibi dersleri ilkokul sıralarında vermeye başladığını anımsatan Gök, "Kampanyamız; Endüstri 4.0 becerileri, cobot teknolojisi, akıllı üretim ve yapay zekâ gibi alanlarda mesleki eğitimler vermesi sebebiyle, uluslararası alanda okullar arası teknoloji eğitimi farkının kapatılması açısından da oldukça önemli. UR Cobot Eğitim Kitimizde yer alan; UR+ platformu, öğretmen eğitimi, UR Akademi olanakları ve çevrimdışı simülatörlerimizle öğrencilerin her an yanında oluyoruz ve onların gelişimini sürekli destekliyoruz. Yine UR cobot’umuz, kamera ve tutucu eklentileri, 3D baskı planları, uygulamalı çalışmalar, eğitim dokümanlarıyla da öğrencilerin yeni ufuklara açılmalarını sağlıyoruz." ifadelerini kullandı. 

"BİRÇOK OKULA VE ÖĞRENCİYE ULAŞMAYI HEDEFLİYORUZ"

Kolaboratif robotlarıyla üretimin yanı sıra eğitim anlamında da birtakım şeyleri değiştirmek istediklerini kaydeden Gök, "Bu kampanya sayesinde birçok okula ve öğrenciye ulaşmayı hedefliyoruz. Bu hedefe ulaşmak için de gerekli çalışmalarımıza devam edeceğiz." diyerek sözlerini noktaladı. 
 

YORUM EKLE

Eriş Makina

Aha

Dergiler