banner1118
x

UNIVERSAL ROBOTS DÜNYA OTOMOTİV KONFERANSI'NA KATILACAK

Universal Robots, bu yıl online olarak gerçekleştirilecek WAC 2021'de cobotların otomotiv sektörüne sağladığı avantajları ele alacak.

UNIVERSAL ROBOTS DÜNYA OTOMOTİV KONFERANSI'NA KATILACAK
Proses Zirvesi

Universal Robots, Türkiye’den ve dünyadan otomotiv sektörüyle ilgili en güncel bilgilerin ve gelişmelerin masaya yatırılacağı Dünya Otomotiv Konferansı 2021 (World Automotive Conference 2021 / WAC 2021)'de cobot’ların otomotiv sektöründeki yaygın kullanım uygulamaları ile birlikte sunduğu avantajları anlatacak.

Firma, bu yıl 21-22 Eylül 2021 tarihlerinde online olarak 8’incisi gerçekleştirilecek Dünya Otomotiv Konferansı'na, Diamond Sponsor olarak katılarak destek verecek.

Konferans; dünya devi otomotiv markalarını, sektöre yön veren ana üretici ve tedarikçi şirketleri, kamu kuruluşlarını ve STK’ları bir araya getirecek.

YENİLİKÇİ KOLABORATİF ROBOT ÇÖZÜMLERİNİ ANLATACAK

Universal Robots Türkiye&MEA Ülke Müdürü Kandan Özgür Gök, dünya otomotiv sektöründen önde gelen yerli ve yabancı pek çok konuşmacının katılımıyla gerçekleşecek konferansın ilk gününde cobot teknolojisinin yenilikçi çözümleri hakkında bir konuşma yapacak.

Dünyanın en önemli otomotiv fuarlarından biri olarak sayılan WAC’a 2018 yılında da katıldıklarını ve 2021’e Diamond Sponsor olarak destek verdiklerini belirten Gök, konuyla ilgili şöyle konuştu:

“Uluslararası Robotik Federasyonu (IFR) tarafından sunulan 2020 Dünya Robot Raporu’na göre, yeni robotların sektörel bazlı kurulumunda yüzde 28’lik pay ile otomotiv sektörü birinci sıradaki yerini koruyor. Otomotiv üretim süreçlerinin otomasyonunda, kolaboratif robotlarımızla yani iş birliğine dayalı cobotlarımızla daha hızlı kurulum ve programlamayla birlikte esnek üretim imkanı sunuyoruz. Düşük enerji tüketiminin yanı sıra çok az alan kaplayan cobotlarımızla işletme maliyetlerini de azaltıyoruz."

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2021, 15:45
YORUM EKLE

Omron 1

Fanuc

Dergiler