banner1322
x

Universal Robots, Altın Cobot ile başarısını genişletiyor

Universal Robots’un, tüm dünyada 25 bini aşan cobot satışını kutlamak için hediye edeceği Altın Cobot’un şanslısı İspanyol süt ve et üreticisi Covap oldu.

Universal Robots, Altın Cobot ile başarısını genişletiyor
Robot Zirvesi

Yüzde 58’lik pazar payıyla 50’den fazla ülkeye ulaşan Universal Robots, dünya çapında 25 bin cobot'un satışını kutlamak için 25 bininci cobot’u sipariş eden şanslı müşteriye ilk kez Altın Cobot hediye edeceğini duyurmuştu. İnsanla iş birliğine dayalı cobot ailesinden UR3, UR5 ve UR10 modellerinin altın renkli kaplamayla boyandığı Altın Cobot’u, yüksek kaliteli süt ve et üreticisi İspanyol Covap firması kazandı. Altın Cobot, düzenlenen bir törenle sahibine takdim edildi. 2008’de ilk cobot’un piyasaya çıkmasından bu yana, en son Temmuz ayı rakamlarına göre 25 bini aşkın cobot satışı yapan Universal Robots, taşıma, alma ve bırakma, montaj, yapıştırma, makine besleme, çapak alma ve polisaj, paketleme, paletleme, cıvata sıkma gibi birçok alanda kullanılıyor. Dünyanın en büyük cobot üssü Universal Robots, maliyet tasarrufu, kalitede gelişme ve yüksek üretkenlik performansı sağlıyor.

“Cobot’lar çok farklı görevler için uygulanabiliyor”
Universal Robots Türkiye Satış Geliştirme Yöneticisi Gök, konuya ilişkin yaptığı açıklamada “Universal Robots ürünlerine yoğun ilgi gösteren müşterilerimizle bağımızı güçlendirmek ve teşekkürlerimizi ifade etmek amacıyla hediye ettiğimiz Gold Edition robot, robot teknolojisinin sınırsız potansiyelini herkes için erişilebilir hale getirme konusundaki kararlılığımızı temsil ediyor. Geleneksel robot teknolojisinden farklı olarak cobot, çok farklı görevler için uygulanabilirliği, güvenlik avantajı, esnek konumlandırma, kullanım kolaylığı, uzun vadeli verimlilik artışı ve yatırımının hızlı geri dönüşü sayesinde açık ara farkla öne çıkıyor” dedi. Metal, makine, havacılık, otomotiv, elektrik-elektronik, gıda ve tarım, mobilya, ilaç ve kimya, plastik ve polimer, bilimsel çalışma ve araştırma vb. birçok sektörde kullanılan cobot’lar maksimum verimle çalışmak üzere geliştirildi. Universal Robots, üreticilere daha hızlı kurulum, programlama ve esnek kullanım imkanı sağlayan cobot’larla geleceğin ihtiyaçlarına bugünden cevap verebilecek bir çözüm sunuyor. Yeni geliştirdiği e-Series ile daha geniş bir uygulama çeşitliliği sunan teknolojik avantajlar içeriyor. e-Series’de standart olarak gömülü (entegre) Kuvvet / Tork sensörünün sağladığı daha yüksek hassasiyet sayesinde daha fazla uygulamayı ekonomik olarak yapabilmeye imkan tanıyor.
 

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2018, 15:34
YORUM EKLE

Omron 3

Secomea-pc

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını