banner1322
x

Turkuaz Seramik, sırlama robotu yatırımı yapacak

Turkuaz Seramik, çalışanlarının sağlığını korumak ve ürünlerinin yüzey kalitesini üst seviyeye çıkarmak amacıyla Kayseri’deki tesislerine ek sırlama robotu yatırımı yapmayı planlıyor.

Turkuaz Seramik, sırlama robotu yatırımı yapacak
Endüstri 40 Zirvesi

Türkiye’nin önde gelen vitrifiye üreticilerinden Turkuaz Seramik, Kayseri OSB ve İncesu OSB’deki iki tesisinin üretim alanlarında kapasite artışına gitmeyi ve her iki tesisine de mevcut sırlama robotlarının sayısını artırarak yenilerini kurmayı planlıyor. 

6,5 MİLYON DOLARLIK YATIRIM YAPACAK

Kayseri merkezli firmanın Yönetim Kurulu Üyesi Emre Özkaya, 2019 yılında gerçekleştirdikleri 8 milyon dolarlık yatırımın ardından pandemi sonrası normalleşme süreciyle birlikte gerek Türkiye’de gerekse dünya pazarında taleplerin artmasıyla, 2020 ve 2021’i de kapsayacak toplamda 6,5 milyon dolarlık ek yeni yatırım kararı aldıklarını ve robot yatırımı yapacaklarını açıkladı.

 

Kayseri OSB ve İncesu OSB’deki tesislerinin açık ve kapalı alanlarının kapasitesini artırmak ve tasarım odaklı modernizasyon gerçekleştirmek üzere yeni yatırım yapacaklarını dile getiren Özkaya, buna ek olarak her iki tesislerinde de çalışanlarının sağlığını korumak ve ürünlerinin yüzey kalitesini daha üst seviyeye çıkarmak üzere mevcut sırlama robotlarının sayısını artırmayı ve yenilerini kurmayı planladıklarını ifade etti.

"YENİ DÖKÜM HATLARI KURACAĞIZ"

Özkaya, Türkiye’de ve gelişmiş pazarlarda trend haline gelen asma klozet modellerinin üretimini de artırmak için son teknoloji döküm hatları oluşturacaklarını belirtti.

Markanın yeni yatırımlar sonrasında İncesu tesisine gerçekleştireceği 17 bin metrekare ek kapalı alan ile tesisindeki toplam kapalı alanını 100 bin metrekareye, Kayseri merkezle birlikte toplam alanını 140 bin metrekareye çıkaracağı öğrenildi. 
 

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2020, 16:03
YORUM EKLE

Omron 3

Secomea-pc

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını