banner1339
x

'Türkiye’de lider konumdayız'

Bosforo Mühendislik, 31 Ekim-3 Kasım 2018 tarihlerinde düzenlenen 24. Avrasya Ambalaj Fuarı’nda ürünlerini sergiledi. Firmanın Genel Müdürü Ahmet Emre Turgut, tam otomatik makinalarda Türkiye’de lider konumda olduklarını söyledi.

'Türkiye’de lider konumdayız'
Robot Zirvesi

Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) ile Reed Tüyap iş birliği ile 31 Ekim-3 Kasım 2018 tarihlerinde düzenlenen 24. Avrasya Ambalaj Fuarı’na 10. kez katıldıklarını belirten firmanın Genel Müdürü Ahmet Emre Turgut, standlarında sergiledikleri ürünlere olan ilgiden memnun olduklarını dile getirdi.

Turgut, fuara özel olarak koli açma ve bantlama makinasını getirdiklerini,  fuarda daha çok üçüncül ambalaj olan palet sarma makinasına ağırlık verdiklerini ifade etti. 

Birincil, ikincil ve üçüncül ambalaj tarafında müşterilerine sundukları çözümlerden bahseden Turgut, koli açma, kolileme ve bantlamanın en güçlü oldukları konular arasında bulunduğunu ve yeni bir çözüm olarak da koli açmadan sonra otomatik koliye yerleştirme sistemlerini bünyelerinde gerçekleştirdiklerini kaydetti. 

Üçüncül ambalaj tarafında paletleme ve palet sarma çözümlerinin bulunduğunu söyleyen Turgut, “Paletleme tarafında robotlu paletlemeye girmiyoruz çünkü birçok robot firmasının entegratörüyüz. Onun yerine çözüm sunduğumuz paletlemeler, kolonlu ya da asansörlü paletleme.” diye konuştu.

Amiral gemilerinin palet sarma makinaları olduğunu vurgulayan Turgut, “Yarı otomatik palet sarmada, döner tabla ve mobil robot ile çözümler sunuyoruz. Bu makinaların yılda 100’ün üzerinde satışını gerçekleştiriyoruz.” dedi.

Tam otomatik makinalarda Türkiye’de lider konumda olduklarının altını çizen Turgut, geçen yıl toplam 23 adet tam otomatik palet sarma sistemi kurduklarını sözlerine ekledi.
 

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2018, 13:59
YORUM EKLE

Aha Geva-bot

Remax Banner

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını