banner1322
x

Toyota'nın robotlarından Olimpiyat görevi

Tokyo 2020'de Toyota tarafından tanıtımı gerçekleştirilecek olan robotlar, farklı alanlarda ve görevlerde yapacak.

Toyota'nın robotlarından Olimpiyat görevi
Endüstri 40 Zirvesi

İSTANBUL (AA) - Toyota'nın robotları, 2020 Tokyo Olimpiyatları'nda hizmet verecek.

Toyota tarafından yapılan basın açıklamasına göre, Olimpik ile Paralimpik Oyunlar partneri olan Toyota, 2020 Tokyo Olimpiyatları'nda resmi araç sponsorluğunun ötesinde mobilite çözümleri sunmayı sürdürüyor.

Toyota'nın Tokyo 2020 Robot Projes kapsamında Tokyo Organizasyon Komitesi, Tokyo Metropol Büyükşehir Yönetimi ve Olimpiyat Oyunları'nın robot alanında uzman partnerleri de görev üstleniyor.

Tokyo 2020'de Toyota tarafından tanıtımı gerçekleştirilecek olan robotlar, farklı alanlarda ve görevlerde faaliyet gösterecek.

edinilen bilgiye göre, Toyota, olimpiyatlarda Maskot Robot, T-HR3 (İnsansı Robot), T-TR1 (Uzaktan kumandalı konum iletişimi robotu), HSR: İnsan Destek Robotu, DSR: Teslimat Destek Robotu ve FSR: Saha Destek Robotu ile katılım gösterecek.

Tokyo 2020 Maskot Robot, resmi tesislerde atletleri ve konukları karşılamanın yanı sıra çocukların da eğlenmesini sağlayacak olanaklar sunuyor. Maskot Robot, kollarını uzaktan kumanda vasıtasıyla oynatabiliyor ve fiziksel olarak etkileşim kurabiliyor. Robotun kafasındaki kamera yakındaki insanları tanımlayabiliyor ve gözleriyle çeşitli ifadeler yapabiliyor.

T-HR3 (İnsansı Robot), uzak bir lokasyonda olan ve fiziksel olarak atletlerle etkileşim kuramayan konuklar için "eşsiz" bir etkileşim fırsatı sağlıyor. Hemen hemen gerçek zamanlı olarak kontrol edilebilen T-HR3 robotlar, atletlerle sohbet etmeye ve tokalaşmaya dahi olanak sunacak.

T-TR1 ise üzerinde neredeyse gerçek gibi çekim yaparak bunu yansıtan bir kameraya sahip. Toyota böylece fiziksel olarak organizasyona gelemeyenlerin robotun bulunduğu konumdaymış gibi hissetmesini sağlayacak. Robotun üzerindeki ekran da iki lokasyon arasında iletişim kurulmasına olanak sağlayacak

İnsan Destek Robotu HSE/Teslimat Destek Robotu DSR, tekerlekli sandalye kullanan izleyicilere yerlerini gösteriyor, onlara yiyecek servisi organizasyondan özgürce keyif almalarına yardımcı oluyor. Bu robotlar, Olimpiyat Oyunları’nde 500, Paralimpik Oyunları’nda da yine 500 olmak üzere toplam binin üzerinde üzerinde tekerlekli sandalye kullanan izleyiciye hizmet verecek.

Saha Destek Robotu FSR ise otonom özelliklerle donatıldı ve Olimpiyat Stadyumu’ndaki organizasyonlarda iş yükünü hafifletmek maksadıyla görev alacak.

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2019, 16:55
YORUM EKLE

Eriş Makina

Remax Banner

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını