banner1322
x

“Talepleri bu fabrika aracılığıyla karşılayacağız”

Yaskawa Avrupa Pazarlama Dir. Schlenk, firmanın yeni robot fabrikası ile ilgili “Avrupa’daki talebin yaklaşık yüzde 80’inini bu fabrikadan karşılayacağız” dedi.

“Talepleri bu fabrika aracılığıyla karşılayacağız”
Makine Zirvesi

Yaskawa Europe GmbH Avrupa Pazarlama Direktörü Armin Schlenk, Yaskawa’nın Slovenya’da yaptığı robot fabrikası yatırımı, fabrikanın önemi ve Avrupa’da kurulan fabrika ile neler hedeflendiğine ilişkin ST Endüstri Medya’ya özel açıklamalarda bulundu.

“DAHA HIZLI BİR HİZMET SUNACAĞIZ”

Schlenk, şunları söyledi: “Slovenya’nın Kocevje şehrindeki fabrika, Yaskawa’nın Avrupa’daki ilk robot fabrikası olması nedeniyle bizim için çok önemli bir kilometre taşı olma özelliğini taşıyor. 8 Nisan’da fabrikanın resmi açılışı yapıldı. Avrupa’daki talebin yaklaşık yüzde 80’inini bu fabrikadan karşılayacağız. Buradaki fabrikamız aracılığıyla üretimin yanı sıra müşteri hizmetleri konusunda da Türkiye’de dahil olmak üzere Avrupa çapında çok daha hızlı bir hizmet sunabileceğiz. Ayrıca müşteri taleplerini cevaplamak adına sahip olduğumuz mühendislik kapasitemiz sayesinde daha kolay kişiye özel hizmetler verebileceğiz. Dolayısıyla, birincisi yerel ürün hizmetini daha iyi bir şekilde müşterilerimize sunmak, ikincisi ise yerel taleplere cevap verebilmek için mühendislik becerisi sağlamak. Fabrikaya toplam 25 milyon Euro’luk bir yatırım yaptık. Yaklaşık 10 bin metrekarelik alana sahip fabrikada, yılda 6 bin civarında robot üretimi gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Fabrika bünyesinde yaklaşık 200 çalışan istihdam edilecek.” 

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2019, 11:38
YORUM EKLE

Teknorob

Roboride

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını