banner1322
x

SSB’nin 17 Ar-Ge projesi arasında yer aldı

Polonom’un ROBOTİM projesinin de yer aldığı Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından başlatılan 17 Ar-Ge projesinin imzaları, Ankara’da düzenlenen törenle atıldı.

SSB’nin 17 Ar-Ge projesi arasında yer aldı
Enerji Zirvesi

Polonom Robotics’in ROBOTİM projesinin de yer aldığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) tarafından başlatılan 17 Ar-Ge projesinin imzaları, 13 Ocak’ta Ankara’da düzenlenen törenle atıldı. 

Firma, İşbirlikçi Robotlar (İHA VE İKA’lar) ile Otonom Keşif, Güdüm ve Seyrüsefer (ROBOTİM) projesinin ana yüklenicisi olarak yer aldı.

Firmanın Kurucu Ortakları ve aynı zamanda Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyeleri olan Doç. Dr. Sırma Yavuz ve Dr. Erkan Uslu’nun da hazır bulunduğu SSB Ar-Ge İmza Töreni’ne, SSB Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir’in yanı sıra Milli Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı, üniversiteler, araştırma merkezleri, kamu ve özel sektör temsilcileri katıldı.

Törene, ROBOTİM projesi ekibinden Doç. Dr. Mehmet Fatih Amasyalı ve Araştırma Görevlisi Furkan Çakmak da katıldı.

“1,5 MİLYAR DOLARA ULAŞTI”

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir “Başkanlığımızca başlattığımız 17 Ar-Ge projesinin sözleşme imzalarını SSB’de düzenlediğimiz törenle attık. 2002’de ülkemizin Savunma Sanayii Ar-Ge harcaması 50 milyon dolarken, bu rakam bugün 1,5 milyar dolara yükseldi” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2020, 09:18
YORUM EKLE

Omron 1

Schmalz

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını