SMC TÜRKİYE ZİRVEDE KOMPONENTLERİYLE YER ALACAK

SMC TÜRKİYE Otomasyon, Robot Yatırımları Zirvesi'nde robot sektörü için özel tasarlanan hafif ve kompakt tutucu ve silindirlerini, kablosuz haberleşmeli valf ve I/O üniteleri gibi en son teknolojik çözümlerini sergileyecek.

SMC TÜRKİYE ZİRVEDE KOMPONENTLERİYLE YER ALACAK
Endüstri 40 Zirvesi

SMC TÜRKİYE Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Turgay Uçar, 6. Robot Yatırımları Zirvesi’nde sergileyecekleri ürün ve hizmetleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Turgay Uçar, “Endüstriyel ve kolaboratif robotlar gün geçtikçe endüstride kendine daha çok yer buluyor. Robotik uygulamalarda hafif ve kompakt ürün ihtiyacı da gün geçtikçe artıyor. SMC her yıl yeni tasarımlar, ürünler ve çözümler için ciddi yatırımlar yapıyor. Robot Yatırımları Zirvesi’nde de performanstan ödün vermeden, robot sektörü için özel tasarlanan hafif ve kompakt ürünlerimiz olan tutucular ve silindirlerimizi sergileyeceğiz. Bunlara ek olarak, robotik uygulamalarda kablo kırılma problemini ortadan kaldırmak için tasarladığımız kablosuz valf adasını değerli ziyaretçilerimizin beğenisine sunacağız. Bunlar dışında da sergileyeceğimiz çözümlerimizin ilgi uyandıracağından eminiz. Zirve ziyaretçileri çalışan demo üzerinden bu ürünleri görebilecekler.” şeklinde konuştu. 

Akıllı sensörlerin Endüstri 4.0 uygulamalarında büyük bir öneme sahip olduğuna dikkat çeken Uçar, “Biz de sergileyeceğimiz ürünlerle ziyaretçilerimize bu alanda yaptığımız çalışmaları gösterme fırsatı bulacağız. Bunlara ek olarak, müşterilerimizin enerji maliyetlerini düşürmek için silindirlerin egzoz havasını yeniden kullanabileceği konseptler üzerinde çalışıyoruz. Bu konu hakkında da sergileyeceğimiz çözümlerimiz ile ziyaretçilerimizi bilgilendireceğiz.” dedi.

Uçar ayrıca, “SMC şirketi, günümüzde gittikçe önem kazanan, karbon ayak izini küçülterek, iş sürekliliği planları oluşturmuştur. Robot Yatırımları Zirvesi’nde bu alanda yapılan çalışmalarla ilgili olarak da tanıtımlar yapacağız.” diye ekledi.

OTOMASYON SÜREÇLERİNİN HER ALANINDA

Pnömatikte dünya lideri konumunda bulunan SMC, 12 bini temel toplamda 700 binin üzerinde ürün çeşitliliği ile SMC, hava şartlandırıcılarından enstrümantasyona, valflerden iş elemanlarına kısaca otomasyon proseslerinin her adımında çözümler sunuyor.

1959 yılında Tokyo Japonya'da, Sinterlenmiş Metal Filtreler ve filtrasyon sistemleri üreticisi olarak kurulmuş olan SMC, pnömatiğin temellerinden karmaşık otomasyon çözümlerine doğru gelişirken, küresel pazarda yüzde 38 ve Japonya pazarında yüzde 65 oranında pazar payına sahip olmuş. Merkezi Tokyo'da bulunan SMC, 83 ülkedeki 532 satış ofisiyle 5 kıtada otomasyon çözümleri sunuyor. 8 bin 500 mühendisten oluşan satış ekibiyle müşterileri ile sürekli olarak yakın temas içinde bulunuyor. SMC sadece küresel ve eşsiz bir tedarikçi olarak değil inovasyonla da kendini gösteriyor. Son üç yıldır Forbes dünyanın en inovatif firmalar listesine SMC'yi dahil ediyor.

SMC'nin dünya genelindeki 34 üretim tesisi ve küresel ağı, yüksek kaliteli inovatif ürünlerin, dünyanın her yerinden sürekli olarak temin edilebilmesini sağlıyor.
 

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2021, 11:15
YORUM EKLE

Novexx

Roboride

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını