Robotlar ömrü boyunca sağlıklı çalışacak

Robotların hizmet ömrü boyunca sağlıklı çalışması için çalışan ABB, dört farklı standart bakım servis anlaşması sunuyor. Robot Bakım Servis paketi kapsamında Temel Bakım, Önleyici Bakım, Ekspres Bakım ve Uzatılmış Bakım yer alıyor.

Robotlar ömrü boyunca sağlıklı çalışacak
Enerji Zirvesi

Kurulumdan hizmet ömrünün sonuna kadar robotların sağlıklı ve verimli bir şekilde çalışması için faaliyetler sürdüren ABB, Robot Bakım Servis hizmetiyle firmaların bu ihtiyacına çözüm sunuyor. Bu hizmetin detaylarını ve firmalara sunduğu avantajları konuştuğumuz ABB Robotik Türkiye Saha Servis Teknikeri Emre İpek, “Müşteri ihtiyaçlarını anlama temelli dört standart Robot Bakım Servis anlaşması paketi sunuyoruz. Bu paketin içerisinde ABB Temel Bakım, ABB Önleyici Bakım, ABB Ekspres Bakım ve ABB Uzatılmış Bakım yer alıyor.” diyor.

Merhaba Emre Bey, bizlere kendinizden ve ABB’deki görevinizden bahsedebilir misiniz?
2005 yılında Uludağ Üniversitesi Mekatronik bölümünü bitirdikten sonra, robotik sektöründe-ki 10 yıllık çalışma deneyimim sonrası 2016 yılında ABB Elektrik ailesine katıldım. Servis bö-lümünde müşterilerimize saha servis teknikeri olarak hizmet vermekteyim.


ABB Robotik bölümü olarak müşterilerinize servis anlaşmaları anlamında ne tür olanak-lar sağlıyorsunuz?
Kurulumdan hizmet ömrünün sonuna kadar robotlarınızın sağlıklı çalışmasını önemsiyoruz. "Her proje için aynı" servis kapsamı anlayışına inanmıyoruz. Robot Servis Bölümü, ABB Robot Bakım Servis anlaşmaları müşterilerimize birçok açıdan pozitif olanaklar sunmaktadır. Örne-ğin planlanmamış üretim duruşlarının minimuma indirilmesi servis anlaşmalarımızın önceli-ğidir. ABB AbilityTM Bağlantılı Servisler sayesinde müşterilerimizin ihtiyaçlarına daha hızlı yanıt verilir. Servis anlaşması konfigürasyon aracımızın seçilebilir opsiyonları dahilinde, ser-vis uzmanlarımız müşterilerimizin ihtiyaçlarına en uygun servis çözümünü seçmesine yar-dımcı olmak için hazırdır.  ABB Robot Bakım Servis anlaşmalarının önemli yönü müşterilerimizin iç huzuru ile işlerine odaklanmalarına izin vermesidir. Kullanılabilirlik arttıkça ve kurulumunuz daha iyi bir per-formans gösterdiğinde, işlerinizi bütçeniniz dahilinde yürütmeye devam edebilirsiniz.  Esnek servis sözleşmelerimize ek olarak, kapsamlı deneyim ve müşteri ihtiyaçlarını anlamaya odak-lanan Robot Bakım Servis anlaşması paketleri de sunuyoruz. 

Peki, bizlere Bu Robot Bakım Servis anlaşması paketlerinden bahsedebilir misiniz?
Müşteri ihtiyaçlarını anlama temelli dört standart Robot Bakım Servis anlaşması paketi su-nuyoruz: ABB Temel Bakım, ABB Önleyici Bakım, ABB Ekspres Bakım ve ABB Uzatılmış Ba-kım.

ABB Temel Bakım, ABB Önleyici Bakım, ABB Ekspres Bakım ve ABB Uzatılmış Bakım pa-ketlerinin detayları nelerdir bu paketleri alan müşterileriniz paketlerin içeriklerinde ne tür hizmetler alabilirler?
ABB Temel Bakım
Temel Bakım, satılan her ürünümüzle birlikte gelen ve karşılaşabileceğiniz hemen her soru-nu çözmenize yardımcı olabilecek bakım paketidir. Aynı zamanda ABB'nin global destek ve garanti hizmetlerine de erişebilirsiniz. Bir sorununuz mu var? ABB robotunuzun geçmiş faaliyetine erişimin olması, robot ayarları-nın geri yüklenebilmesini ve üretimin tekrar başlatılabilmesini kolaylaştırır. Robotların du-rum, servis geçmişi ve tüm teşhis kayıtlarını saklarız. Bu kayıtları problem çözümünü hızlan-dırmakta kullanırız. İstek üzerine ve standart ücret karşılığında ABB sertifikalı Saha Servis Mühendisleri, tesis denetimlerinde ve onarım sırasında destek vermek, öngörülmeyen sorun-lara müdahale etmek için her an çağrılmaya hazır bekler.

Özellikler
• Çalışma saatleri içinde telefon ve e-posta ile teknik destek
• Yedek parça envanterine erişim dahil MyABB erişimi
• Garanti süresince Durum İzleme & Teşhis

ABB Önleyici Bakım
Önceliğiniz yüksek seviyede güvenilirlik ise, Önleyici Bakım sizin için ideal bir tercihtir. Te-mel Bakımın sağladıklarının yanı sıra, ABB global ürün standartlarına uygun olarak yıllık ön-leyici bakım, denetim ve servis hizmetleri de sunar. Bu hizmet, öncelikli teknik destek ile birleşince robotunuzun performansını ve güvenilirliğini sürekli kılar.  Mühendislerimizin ha-zırladığı denetim raporları robotunuzun mevcut durumuna dikkat çeker ve robotu bakımlı durumda tutmak için tavsiyelerde bulunur. Önleyici Bakım sözleşmesinin ilave bir yararı da bir ABB Saha mühendisinin kendi tesisinizde, standart ücretlerimiz üzerinden belirli bir indi-rimle tercihli hizmet seçeneğini sunmasıdır.


Özellikler
• Tüm Temel Bakım özellikleri
• ABB'nin önerdiği prosedürler doğrultusunda bakım
• Kapsamlı bir denetim raporu
• Uzlaşılan süre içerisinde geri arama taahhüdü
• Saha hizmetleri tarafından yapılan müdahalelerde tercihli ücretler
• Durum İzleme & Teşhis


ABB Ekspres Bakım
Robotlarınızın kesintisiz çalışması ve güvenilirliği müşterilerimiz için en önemli ise, Ekspres Bakımı seçebilir.  Önleyici Bakımın sunduğu tüm avantajlara ek olarak mesai saatleri dışında telefonla destek ve tesisinize belirli bir sürede ulaşma garantisi verilir. Birden fazla vardiya çalışarak ABB global yedek parça ağına erişmenizi sağlar ve size kesintisiz bir şekilde destek vermeye hazır bir hizmet sunarız. Ayrıca, Yedekleme Yönetimi hizmetimiz hızlı bir şekilde kurtarma ve geri yüklemeyi garantileyerek size temel işlerinize odaklanma imkanı sağlar.


Özellikler
• Tüm Önleyici Bakım özellikleri
• Belirli sürede tesise gelme garantisi
• Daha uzun çalışma ve çağrı alma süreleri
• Yedekleme yönetimi
• Öncelikli çağrı kabulü

ABB Uzatılmış Bakım
En üst düzeyde performans, uzatılmış garanti ve öngörülebilirlik talep eden müşteriler için bu Uzatılmış Bakım hizmetini geliştirdik.
Ekspres Bakımın sunduklarına ek olarak, beklenmedik arızalara karşı da önlem alarak, tam bir iç rahatlığı sunar. Uzatılmış Bakımın önemli özelliği, ABB garantisinin uzantısı olmasıdır. Robotlara verilen destek ve bakım, parça ve işçiliği de kapsamına alır. Garanti kapsamındaki robotla ilgili tüm çağrılar, kapsamlı yedek parça envanterimizden alarak değiştirdiğimiz par-çalar için de geçerlidir.
Paketin içeriğinde, tesise belirli bir sürede ulaşma ve müdahale garantisi bulunmaktadır. Ayrıca Uzaktan Erişim, düzenli Filo Değerlendirme ve Varlık Optimizasyonu raporları da bu hizmete dahildir. Bu kapsamlı paket herşey dahil sistemi ile maliyeti sabitleme olanağı sunmaktadır.


Özellikler
• Tüm Ekspres Bakım özellikleri
• Uzatılmış garanti kapsamı
• Teknik Destek üzerinden konfigürasyon desteği
• Standart olarak 24 saat telefon desteği
• Uzaktan Erişim
• Filo Değerlendirme
• Varlık Optimizasyonu

Robot Bakım Servis anlaşma paketlerinde yer alan garanti süresince Durum İzleme & Teşhis uzaktan izleme ile ilgili bilgi verebilir misiniz?
ABB AbilityTM Bağlantılı Servisler içinde beş farklı hizmeti barındırır: Durum İzleme ve Teşhis, Yedekleme Yönetimi, Uzaktan Erişim, Filo Değerlendirme ve Varlık Optimizasyonu. ABB Abi-lityTM Bağlantılı Servisler, ABB'nin esnek hizmet sözleşmesi olan Robot Bakım üzerinden müş-terilerimize özel ihtiyaçları karşılamak üzere uyarlanabilir.
Tüm ABB robotları ABB AbilityTM Bağlantılı Servisler ile, kablolu veya Wi-Fi ile bağlanmaya hazır şekilde teslim edilir. Bu şekilde istediğiniz an istediğiniz yerde proaktif ve sorunu çık-madan engelleyen destek anında elinizin altına gelir. ABB AbilityTM Bağlantılı Servisler kullanıcıya MyRobot web uygulaması ve alarm paneli üze-rinden iletilir. Tek bir sezgisel arayüz talep edildiği anda ve yerde, anlık bilgileri müşterilerin ve ABB Servisinin kullanımına sunar.
MyRobot en sık meydana gelen arızaların ve kesintiye neden olduğu bilinen alarmların tespit edilmesine yardımcı olur; arıza trendleri hakkında bilgi, uyarılar ve sorun çıkması durumun-da bildirim ve destek verir.
 

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2018, 18:19
YORUM EKLE

Eriş Makina

Roboride

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını