banner1322
x

Robotlar, bir mesleği daha ele geçirdi

Yaygınlaşan robot uygulamalarıyla birlikte, robotlar, hukukları, yapay zeka gibi konular tartışılırken, Robotlar bir mesleği daha ele geçirdi

Robotlar, bir mesleği daha ele geçirdi
Endüstri 40 Zirvesi
İnsansız, tamamen robotlarla çalışan oteller, yapay zekayla şekillenen gelecek derken, robotlar her geçen gün daha fazla meslek grubunun işlerini ele geçirmeye devam ediyor.

Norveç posta servisi ABD’li bir girişim olan Buddy Mobility ile anlaşma yaptı. Firmanın ürettiği robotlar postaları adreslere teslim ediyor.

Norveç posta servisi postacılık mesleğini tamamen robotlara bırakıyor. Postacı robot saatte 6 km hız yapabiliyor ve günde 100 parsellik kargo dağıtımı yapabiliyor.

Robotu geliştiren Buddy Mobility’nin resmi sayfasında yapılan ortaklığın gelir kayıplarını dengeleyeceği ve maliyet tasarrufu sağlayacağı yazıyor.

Robotlar postaları doğrudan evinize getirmiyor. Bunun yerine alıcılara mobil uygulama üzerinden bildirim gönderiyor. Kapınıza kadar gelen robottan postanızı veya kargonuzu teslim alabiliyorsunuz. Eğer adreste değilseniz postaneye geri dönüyor.
YORUM EKLE

Aha Geva-bot

Schmalz

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını