banner1118
x

“Robot ve otomasyon altyapımızı tamamlamamız gerekiyor”

Dem Robotik Satış-Proje Müdürü Onural Demirel, Endüstri 4.0’dan önce üretim hatlarının otomatikleşmesi ve robotlaşmanın tamamlanması gerektiğini vurguladı.

“Robot ve otomasyon altyapımızı tamamlamamız gerekiyor”
Proses Zirvesi

Endüstri 4.0’a geçiş noktasında öncelikle Türkiye’deki fabrikaların üretim hatlarının otomatik hale getirilmesi gerektiğini belirten Dem Robotik Otomasyon Satış ve Proje Müdürü Onural Demirel, “Hızlı bir şekilde robotlaşmamız ve otomasyon altyapımızı hızlı bir şekilde tamamlamamız gerekiyor. Fabrikalarda halen daha elle CNC’ye parça beslenen sistemler var. 2019’da 1200 derecede bir parçayı prese operatör beslememeli. O operatör artık robot operatörlüğü yapmalı. Pres operatörlüğünü robotlar devreye almalı.” dedi.

“YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ”

Firmalarının Endüstri 4.0 ile ilgili çalışmalarını da paylaşan Demirel, “Biz öncelikle mühendislik işleri yapan bir firma olarak, Endüstri 4.0 konusunda heyecanlanıyoruz. Ekip olarak, Endüstri 4.0 entegrasyonu noktasında neler yapabiliriz diye fikir alışverişinde bulunuyoruz. Endüstri 4.0 ile ilgili çözüm ortaklarımızın verdiği eğitimlere katılıyoruz. Bu doğrultuda mevcut sistemlerimize adaptasyonuyla ilgili çalışmalar yapıyoruz. Konuyla ilgili Dünya’daki ve Türkiye’deki gerek sektörümüzdeki gerekse farklı alanlardaki trendleri, güncel teknolojileri ve gelişmeleri yakından takip ediyoruz.” şeklinde konuştu. 


 

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2019, 12:44
YORUM EKLE

Omron 2

Roboride

Dergiler