banner1043
x

Panoda maksimum verimlilik

Weidmüller u-remote I/O sistemi, planlamadan operasyona kadar tüm iş süreçlerini hızlandırmanıza olanak tanıyan, güçlü esnekliği ve basit kullanımı sayesinde makine ve fabrika otomasyonunda büyüyen karmaşıklığa çözüm sunuyor.

Panoda maksimum verimlilik
EndüstrideAra2

u-remote, Otomasyon uygulamaları dahilindeki tüm bus sistemlerine uyumlu olacak şekilde tasarlanan coupler modülleri ile geniş bir kullanım alanine sahip olmak ile beraber IP 20 ve IP 67 modüllerin combine şekilde kullanımını garanti eder. U-remote I/O modülleri size esnek bir I/O mimarisi oluşturma özgürlüğünü verir ve tümleşik bir tam sistemin avantajlarını sunar.


BİR SİSTEM, İKİ KORUMA SINIFI-TAM ENTEGRE

u-remote ile, I/O modülleri, otomasyon sisteminin ihtiyaç duyduğu bus topolojisine göre tercih edilebilen 7 farklı haberleşme coupler modülü ile Otomasyon uygulamalarında karşımıza çıkan çeşitli bus yapılarına esnek bir şekilde çözüm oluşturur. Aynı zamanda uygulama ihtiyaçlarına göre IP 20 modüller interface modülü ile birlikte pano dışında tesis edilecek IP 67 koruma sınıfına sahip sensor adacıkları ile combine kullanılarak coupler modülünün sahip olduğu bus haberleşmesi ile PLC gruplarına bilgi aktarabilirler. Aynı zamanda IP 67 koruma sınıfına sahip modüller IO-Link protokolü üzerineden haberleşme özelliğini de taşımaktadır.


PANODA MAKSİMUM VERİMLİLİK 

u-remote ince modül dizaynı ve modül beslemelerinde daha az güç kaynağı ihtiyacı duyan teknolojisi ile pano içinde az yer kaplayarak pano tasarımlarını küçültür Piyasadaki en yenilikçi I/O sistemi ile, panolarınızı bir bütün olarak daha küçük olacak şekilde planlayabilirsiniz. Modüler kurulum, sistem tasarımını kolaylaştırır ve kurulum süreci hızlandırılır. u-remote sadece makinelerinizi daha ekonomik değil aynı zamanda her açıdan daha verimli hale getirir. u-remote el aleti gerekmeksizin kurulum imkanı sunan pratik modül yapısı, web server üzerinden ulaşarak sistem kontrolü, kurulum ve force özelliği ile sistemin test edilerek güvenli başlatılması konularında kullanıcısına avantajlar sunmaktadır. Modüller üzerinde ve kanal girişlerinde bulunan durum gösterge LED’leri ile hata tespitini kolaylaştırarak servis sürelerini kısaltmaktadır. IP 20 standartına göre tasarlanan u-remote, sistem verimliliğini ve performansını artırmaktadır.”


YÜKSEK PERFORMANSLI GÖREV DAĞILIMI 

u-remote, I/O modülleri yerden kazanç sağlayan ve birçok haberleşme protokolünü destekleyen bir sistem olması sebebi ile kurulu yapılarda muhtemel genişleme veya revizyon süreçlerinde sistem adaptasyonları konusunda kullanıcısına esneklik sunar. Tek coupler modülü ile kullanılabilen aktif 64 I/O kartı, 16 dijital input veya output işlemeyi garanti eden 11,5mm kalınlığa sahip olan modüller ile 84 cm gibi bir mesafede 1024 sinyal işlemenize olanak tanır. 

BASİT BİR ŞEKİLDE ÖZELLEŞTİRİLMİŞ AKILLI OTOMASYON 

u-remote planlama faaliyetlerini basitleştirir ve benzersiz işlevler sunar. Weidmüller yeni fikir ve teknolojiler geliştirerek ve piyasadaki en yüksek bağlantı yoğunluğunu sağlayarak, sizin için planlama sürecini basitleştirir ve gelecek için bolca rezerv sağlar. Bu sayede müşterilerinizin gereksinimleri daha basit ve daha hızlı bir şekilde uygulanabilir olur. u-remote, bu amaç için çalışma şeklinizi değiştirir. Sistem tasarımınız basitleştirilmiş ve otomasyon tasarımınız daha esnek hale getirilmiştir ve bu da sistemlerinizi daha güçlü hale getirmektedir.


KÜÇÜK GENİŞLİKTE DAHA FAZLA BAĞLANTI 

Standart modüllerde 16 dijital input veya output işleme şansı tanıyan modüller, sinyal yoğunluğu daha yüksek olan uygulamalar için özel olarak tasarlanmış HD konnektörler ile desteklenerek 11,5mm gibi küçük bir alanda 32 dijital input veya output işleme imkânı sunar.

DAHA BASİT PLANLAMA 

Weidmüller konfigüratör programı üzerinden oldukça kolay yapılan ürün seçmi ve sistem mimarisi tasarımı ile modüllerin ihtiyaç duyacağı besleme modülleri, aksesuarları tespit edilerek siparişe hazır formatta pdf dokümanı halinde oluşturulabilir. İş ve stok takip süreçlerindeki yoğunluğu azaltmak amacıyla modüller tek bir ürün kodu üzerinden sipariş edilmektedir. İhtiyaç duyulduğunda ise taban, elektronik kart ve konnektörler aksesuar ve yedek parça olarak ayrı ayrı kodlar ile de sipariş edilebilir.

DAHA YÜKSEK GÜÇ 

Coupler modül üzerinde 10ar A olmak üzere input ve output modülleri galvanic izolasyona sahip iki ayrı hat üzerinden beslenir. Bu sayede 20A yük ile sistem coupler modülü üzerinden enerjilendirilebilir. İhtiyaç durumunda daha büyük istasyon yapıları için ekstra power modüller ile sistem desteklenir. Bu sayede input modüller ve output modüller arasında aktif izolasyon sağlanmış olur.

DAHA İNCE BİR KONFİGÜRASYON 
u-remote, sadece 11,5 mm modül genişliğiyle diğer I/O sistemlerinden daha incedir. Maksimum ölçülarde 84 cm alanda 1024 I/O işlemeyi garanti eder. 
 
VERİMLİLİK KAYIPLARINA YER YOK 

u-remote, maksimum performans sağlayan en küçük sistem çözümleri sağlayarak projelerin maksimum performansla yönetilmesine olanak tanır. u-remote kurulum sürecini hızlandırır ve makineleri daha hızlı başlatır. Sorunsuz şekilde takılabilen sistem herhangi bir hata olmayacağına güvenebileceğiniz anlamına gelir. 

HATALARIN TUTARLI ŞEKİLDE EN AZA İNDİRİLMESİ 

u-remote'un modüler tasarımı, daha kısa sürede makine başlatılmasını sağlar. Sezgisel kullanım, sorunsuz takılabilirlik ve tek sıralı bağlantı şeridi işlerinizi kolaylaştırır ve yüksek hızlarda çalışırken bile kablolama hatalarını azaltır.

MODERN FİELDBUS TEKNOLOJİSİNİ KULLANARAK KARMAŞIK SİSTEMLERİ GÜVENLİ BİR ŞEKİLDE KONTROL EDİN 

u-remote, merkezi bir güvenlik kontrolü kullanılarak izlenen, tam olarak işbirliği yapan bir güvenlik sistemi oluşturmak için dağıtılmış güvenlik ekipmanını bağlamak için kullanılır. Üretimin parçalarını gerektiğinde seçici olarak kapatmak için güvenli u-remote giriş ve çıkış modülleri merkezi olmayan mimarilere ideal olarak entegre edilebilir. 

► PROFIBUS ve PROFINET fieldbus'lar için PROFIsafe modülleri
► EtherCAT (FSoE), EtherCAT için tasarlanmıştır.
► En küçük olası güvenlik I/O çözümü - mevcut en yüksek fonksiyonel yoğunluk
► Güvenli 4DI-4DO modülleri çeşitli güvenlik fonksiyonlarını sadece 11,5 mm genişlikte birleştirir.
► Güvenli I/O modüllerinin daha az varyantları nedeniyle kolay sistem yapılandırması

BİREYSEL İHTİYAÇLARI KARŞILAMAK İÇİN SİSTEM TASARIMI 

u-remote IP20 ve IP67'de tam bilgi tutarlılığını garanti eder. Otomasyondaki artan desantralizasyon, daha esnek çözümler gerektirir. Sinyal bağlantısı, sensörlere ve aktüatörlere yakın olarak kurulmaktadır. Bu durumda daha az hat gerekmektedir ve daha az kablolama çalışması yapılmalıdır. Ancak, genellikle IP67 bağlantılarının kurulması mümkün olmadığından, IP20 sistemlerinin hala entegre edilmesi gerekmektedir. u-remote ile artık tek bir I/O sisteminde IP20 ve IP67 sinyal bağlantılarını kurabilirsiniz. Alandaki 15 I/O modülünün doğrudan bağlanmasına izin veren yenilikçi ağ geçidi modülü, ayrı ve pahalı IP67 fieldbus bileşenlerinin gereksiz hale geldiği anlamına gelir. Bu esnekliği artırmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2018, 17:53
YORUM EKLE

Omron 2

Schunk

Dergiler