Paletleme sistemi için ek robot projeleri üzerinde çalışıyor

Muratbey Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol, “Paletleme sistemimizi daha da geliştirmek için ilave robot projelerimiz üzerinde çalışmalarımız devam ediyor.” dedi.

Paletleme sistemi için ek robot projeleri üzerinde çalışıyor
Endüstri 40 Zirvesi

Muratbey Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol, Uşak’ta konumlanan fabrikalarında otomasyona ve robotizasyona önem verdiklerini, yatırıma devam ettiklerini ve bu kapsamda paletleme sistemlerini daha da geliştirmek amacıyla ek robot projeleri üzerinde çalıştıklarını söyledi.

Erol, “Muratbey olarak Uşak’ta bulunan fabrikamızın kuruluşundan bu yana otomasyona büyük önem veriyor ve bu konuda yatırım yapmaya devam ediyoruz. Özellikle Burgu Peynir’e olan talep artışı üzerine bu tarz yatırımlarımızı hızlandırdık. 2014 yılında pick&place robotlar ile prosesimizde robot sistemlerini kullanmaya başladık. Bunları ürün dolumlarında kullandığımız delta robotlar takip etti. Paletleme sistemleri için halihazırda bir adet palettizer robotumuz bulunuyor. Palettizer sistemimizi daha da geliştirmek için ilave robot projelerimiz üzerinde çalışmalarımız devam ediyor. Üretim prosesinde robot kullanılabilecek farklı alanlar için projelendirme çalışmalarımız sürüyor.” ifadelerini kullandı. 


 

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2020, 16:39
YORUM EKLE

Omron 3

Schmalz

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını