Omron’un mobil robotu AGV’lerden ayrışıyor

Omron mobil robotları ile endüstride verimliliği artırıyor, makina bekleme süresini azaltıyor ve hataları ortadan kaldırıyor.

Omron’un mobil robotu AGV’lerden ayrışıyor
Robot Zirvesi

Omron’un tamamen otonom akıllı araçları mobil robotlar, malzeme izlenebilirliğini geliştirerek çalışanları yeteneklerini sergileyebilecekleri işlere yoğunlaşmasına olanak tanıyor. 

Geleneksel AGV’lerden farklı olarak mobil robotlar, tesis içerisinde rahatlıkla hareket edebiliyor ve yüksek altyapı yatırımlarına ihtiyaç duymuyor.

MOBILEPLANNER İLE TABLET ÜZERİNDEN ETKİLEŞİM

Yolun önceden programlanmasını gerektirmeyen mobil robotlar, dahili bilgisayar ile kendi kendine haritalamaya imkan veriyor.

Kurulumu hızlı yapılabilen robot ile Omron’un güncellenen, robotu veya filoyu yönetmek üzere kullanılan bilgisayar tabanlı yazılımı MobilePlanner sayesinde tabletten kolay etkileşim kurulabiliyor.

Çevreyi taramak üzere dahili bir lazer kullanan robot, navigasyon için harita oluşturuyor. Ayrıca navigasyon haritası MobilePlanner üzerinden düzenlenebiliyor.

GÜVENLİK EN ÜST SEVİYEDE

Güvenliğin üst seviyede olduğu araç, yoluna çıkan objelere çarpmamak adına hareket hızıyla paralel e-stop özelliği devreye girer.

Araç ayrıca, hareket yolu üzerindeki engelleri fark etmek üzere dahili lazerler ve diğer sensörlerden yararlanıyor. 

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2019, 12:38
YORUM EKLE

Entek

Roboride

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını