banner1322
x

Omron kolaboratif robotları piyasaya sunuyor

Yeni dönemde sektöre kolaboratif robotlar sunarak üreticilerin beklentilerine cevap vermeyi planlayan Omron, kurdukları İnovasyon Laboratuvarıyla da uygulamalı eğitimler düzenlemeye hazırlanıyor.

Omron kolaboratif robotları piyasaya sunuyor
Endüstrideara

Yeni dönemde makina ile robotik otomasyonun entegrasyonunu sağlamak için sistemler sunmayı amaçlayan Omron, mobil, kolaboratif ve endüstriyel olmak üzere üç ana alan üzerinde çalışmalar gerçekleştiriyor. Yeni dönemde piyasaya kolaboratif robot sunmayı planladıklarını söyleyerek konuşmasına başlayan Omron Hareket Kontrolü, Sürücüler ve Robot Ürün Pazarlama Müdürü Yusuf Safran, Omron’un son yatırımı İnovasyon Laboratuvarı hakkında da bilgiler verdi.

İNOVASYON LABORTATUVARI İLETİŞİMİ ARTIRACAK

Omron’un 2018 yılında hayata geçirdiği İnovasyon Laboratuvarı projesi ile ulaşmak istediği önemli hedefler var. Laboratuvarın kuruluş amacıyla ilgili bilgiler veren Safran, hedeflerini şu sözlerle aktardı: “Omron olarak amacımız inovasyonla otomasyonun bir arada olduğu hem entegre hem akıllı hem de interaktif insan makine uyumluluğunu bir araya getiren sistem kurmaktır. Omron, İnovasyon Laboratuvarı kavramını sadece Türkiye’de değil, aynı zamanda Avrupa, Amerika, Asya gibi kıtalardaki ülkelerde de kullanıyor. Biz bu yapıyı kurarak Omron’un kendi içerisindeki mühendislik tecrübesini diğer ülkelerdeki mühendislerle paylaşabiliyoruz. Bu da tüm ağın birbirleriyle bilgi paylaşımını artıran bir çözüm oluyor. Biz bu laboratuvarı kurarken hem kendi partnerlerimiz hem de sektörde çözüm üretmeye çalışan öğrenciler için teknik eğitimler düzenlemeyi amaçlıyoruz. İkinci olarak uygulama denemeleri gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Son olarak ise Ar-Ge çalışmalarına ağırlık vermeyi planlıyoruz.”
 

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2018, 16:28
YORUM EKLE

Novexx

Roboride

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını