banner1322
x

Öğrenciler, Omron ile robotları tanıma fırsatı buldu

Omron, inovasyon laboratuvarında “Bayrampaşa Kodluyor” TÜBİTAK projesi kapsamında ilçede öğrenim gören ortaokul öğrencilerini ve öğretmenlerini ağırladı.

Öğrenciler, Omron ile robotları tanıma fırsatı buldu
Robot Zirvesi

İstanbul Bayrampaşa ilçesindeki ortaokul öğrencileri ve öğretmenleri, “Bayrampaşa KodluyorTÜBİTAK projesi çerçevesinde Omron İnovasyon Laboratuvarı’nı ziyaret etti.  

Ziyarette Omron yetkilileri, öğrencilere endüstriyel robotlar ve uygulama alanları ile ilgili bilgiler paylaştı. 

Ayrıca öğrenciler, Scara, 6-Eksen ve yüksek hızlı Delta robotları gibi endüstriyel robotların yanı sıra, Otonom Akıllı Araçlar (AIV) dahil olmak üzere bütün ürün yelpazesinin sergilendiği laboratuvarı gezerek, robotları yakından görme ve yüksek teknolojiyi inceleme imkanı buldu. 

“BAYRAMPAŞA KODLUYOR” PROJESİ NEYİ AMAÇLIYOR?

Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından TÜBİTAK (Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu) 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları iş birliğiyle gerçekleştirilen ve Bayrampaşa ilçesindeki tüm ortaokulları içeren “Bayrampaşa Kodluyor” projesi ile Bayrampaşa’da kodlama uygulamaları ve robotik eğilimin yaygınlaştırılması amaçlanıyor.

Ayrıca söz konusu proje ile öğrencilerin merak duyguları ile araştırma, sorgulama ve öğrenme taleplerinin teşviki hedefleniyor.   

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2019, 13:44
YORUM EKLE

Omron 1

Remax Banner

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını