Multi palet oprerasyonu yapan robotik hatlarıyla iş kazalarını azalttı

Robot Yatırımları Zirvesi ve Sergisi’nde “Gıda / Yiyecek/ İlaç/ Ambalaj/ Hızlı Tüketim Sektörlerinde Robotlu Çözümler” başlığı altında gerçekleşen ikinci panelde konuşmacı olarak yer alan Alp Mühendislik Genel Müdürü Emre Özmüş, bir müşterileri için – 20 celcius derecede multi palet oprerasyonu yapan robotik hatlar kurduklarını, bu robotlu yatırım sayesinde zor koşullarda ve ağır yüklerde insan yerine robotlar kullanarak hem iş gücünde artış hem de iş kazalarında azalma yaşandığını açıkladı.

Multi palet oprerasyonu yapan robotik hatlarıyla iş kazalarını azalttı
Endüstrideara

Dünyada 13 farklı ülkede üretim ve montaj hatları kuran Alp Mühendislik, hem yurt dışında hem yurt içinde farklı sektörlerde başarılı çalışmalara imza atıyor. Gıda, ilaç, ambalaj ve hızlı tüketim sektörlerinde robot uygulamalarının anlatıldığı Robot Yatırımları Zirvesi ve Sergisi’nin ikinci panelinde konuşmacı olarak yer alan Alp Mühendislik Genel Müdürü Emre Özmüş, bir markaya sundukları çözüm hakkında şu bilgileri verdi: 

“Özellikle müşterilerin artan taleplerinden biri olan paletlemede esneklik ihtiyacı, üretici firmaların hat sonu paletlemelerinde farklı ürünleri aynı paletin içerisine dizmek zorunda bırakmıştır. Biz de bir müşterimiz için – 20 celcius derecede multi palet oprerasyonu yapan robotik hatlar kurduk. Bu robotlu yatırım sayesinde zor koşullarda ve ağır yüklerde insan yerine robotlar kullanarak hem iş gücünde artış hem de iş kazalarında azalma yaşandı.”


 

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2018, 17:04
YORUM EKLE

Omron 2

Fanuc

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını