banner1322
x

Mekem Robot gözünü ihracata dikti

Mekem Robot, önce Avrupa ülkelerine ardından da bütün dünyaya ürünlerini ulaştırma hedefiyle önemli bir anlaşmaya imza attı.

Mekem Robot gözünü ihracata dikti
Enerji Zirvesi

Mekem Robot Alman firması Homag ile iş birliği anlaşmasına vardı.

ROBOTLU OTOMASYON TEDARİKÇİSİ OLMAYI AMAÇLIYOR

Almanya’nın Augsburg şehrindeki Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen protokol, Homag Otomasyon Teknolojisi Birimi Müdürü Christian Reiter ve Mekem Robot Yönetim Kurulu Üyesi Emrah Koç tarafından imzalandı.

Dünya lideri konumunda bulunan makina firmalarının robotlu otomasyon tedarikçisi olmayı amaçlayan Mekem, ihracat yaptığı ülke sayısını da artırmayı hedefliyor.

YÜZDE 30 PAZAR PAYI BULUNUYOR

Altyapısını oluşturdukları çalışmalarının meyvesini 2018 yılında toplamaya başladıklarını belirten Koç, Alman firmasının ağaç işleme endüstrisinde faaliyet gösterdiğini ve ahşap işleme fabrikaları için üretim yaptığını dile getirdi. 

Firmanın 6 bin 400 çalışanı ile 100’ün üzerinde ülkeye satış gerçekleştirdiğini ve geniş bir bayi ağı olduğunu ifade eden Koç, bütün dünyada bu alanda üretilen makinaların yaklaşık yüzde 30 ile büyük bir pazar payının da sahibi olduğu bilgisini verdi.   

Kayseri merkezli firma yapılan anlaşma ile önce Avrupa ülkelerine ardından da bütün dünyaya ürünlerini ulaştırmayı planlıyor.
 

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2019, 18:23
YORUM EKLE

Entek

Remax Banner

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını