KOLLMORGEN'DEN ROBOT UYUMLU GÖVDESİZ SERVO MOTORLAR

Kollmorgen, yeni nesil robot uyumlu gövdesiz servo motorlarını kullanıcıların beğenisine sundu.

KOLLMORGEN'DEN ROBOT UYUMLU GÖVDESİZ SERVO MOTORLAR
Robot Zirvesi

Hareket kontrol sitemlerinde önde gelen firmalardan biri olan Kollmorgen, yeni TBM2G serisi gövdesiz servo motorlarını pazara sunduğunu duyurdu. Söz konusu motorlar kolaboratif, savunma ve havacılık, uzay, cerrahi ve diğer diğer robotların tasarımını kolaylaştırırken daha hafif, daha kompakt bir pakette optimum performans sunuyor.

Pazara sunulan yeni motorların firmanın mevcut TBM ve KBM serisi gövdesiz motorlarını tamamlayacağı bildirildi.

YÜKSEK PERFORMANSLI TORK SUNUYOR

Yılların araştırma, test ve müşteri geri bildirimi sürecinin sonucu olan TBM2G serisi, son derece kompakt bir elektromanyetik paket içinde yüksek performanslı tork sunuyor. Bu yeni nesil motorlar, robotların daha hafif eklem ağırlığı, daha yüksek yük taşıma kapasitesi, iyileştirilmişi enerji verimliliği, daha az ısınma ve daha hızlı ve sorunsuz hareketlere sahip olmasını sağlıyor.

Gövdesiz tork motorları tipik olarak en iyi performanslarını düşük hızlarda gösterir ama yüksek hızlarda bu performans düşer. TBM2G motorları, çok geniş bir hız aralığında, tutarlı şekilde endüstri lideri güç, tork ve verimlilik sağlayan gelişmiş sarımları ve malzemeleri sayesinde bu sınırlandırmayı ortadan kaldırıyor.

BOYUTLANDIRMA SINIRINI ORTADAN KALDIRIYOR

TBM2G motorları ayrıca, mühendislerin piyasadan satın alınan gerinim dalgası dişlisi (robotik piyasasında harmonik dişli olarak da bilinir) kullandıklarında genellikle karşılaştığı boyutlandırma sınırını da ortadan kaldırıyor. Yeni TBM2G serisi motorlar, hazır gerinim dalgası sistemlerine mükemmel uyumlu olacak şekilde boyutlandırılıyor, bu da, mühendislik süresini ve maliyeti artırabilecek, aynı zamanda robotlar tam üretime geçtiğinde potansiyel olarak tedarik ve kalite sorunlarına yol açabilecek kapsamlı özelleştirme gereksinimini ortadan kaldırıyor.

Yeni seride her biri üç farklı en uzunluğuna sahip yedi gövde boyutu seçeneği mevcut. Böylece toplamda 21 adet olan standart motorlar direkt olarak robotik eklemlere ve benzer gömülü ekipmana  entegre edilebiliyor.

Tipik uygulamalar, 3–15 kg aralığında ve 48 VDC ve altında çalışan iş birliği robotlarıdır. Bu motorlar yüksek hızlarda, kolaboratif robotlara yakın çalışan insanların güvenliğini sağlamak ve gres ve elektronik bileşenlerin bozulmasını önlemek için gerekli olan 80°C sınırı aşmadan çalışacak şekilde tasarlandı. Motorlar, cobot pazarında kullanılan sürücülerin ve kontrol sistemlerinin gereksinimlerini karşılamak için ayrıca termal sensör seçeneklerini de içeriyor.

"GERÇEK ANLAMDA ROBOTLAR İLE UYUMLU"

Kollmorgen, TBM2G motorları dünya çapında, her türlü hacimde, hızlı üretim süreleri, güvenilir kalite ve yerel ortak mühendislik desteğiyle iletmek için ileri seviyede donatıldı.

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan Kollmorgen Küresel Pazarlama Başkan Yardımcı Jeff Czarnecki, "Çok çeşitli gövdesiz uygulamalarda boyutu küçültürken genel performansı önemli düzeyde artıran Yeni servo motorların tanıtımı konusunda heyecanlıyız. TBM2G serisinin robotik pazarında açacağı kapılar konusunda özellikle heyecanlıyız. TBM2G motorları yeni nesil yüksek-performanslı kobotlara mükemmel uyuyor. Bu motorlar gerçek anlamda robot uyumlu." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2022, 14:35
YORUM EKLE

Aha Geva-bot

Roboride

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını