Kılıç: Gıda sektörü daha hızlı olmayı hedefliyor

Robot Yatırımları Zirvesi ve Sergisi’nin son panelinin konusu gıda, yiyecek, içecek, ambalaj ve hızlı tüketim sektörlerindeki robot çözümleri oldu. Keba Genel Müdürü Arif Kılıç, Türkiye’de robot kontrol çözümleri konusuna odaklandıkları söyledi ve gıda sektörüyle ilgili tecrübelerini paylaştı.

Kılıç: Gıda sektörü daha hızlı olmayı hedefliyor
Robot Zirvesi

Robot Yatırımları Zirvesi ve Sergisi’nin ikinci günün son panelinde gıda, yiyecek, içecek ve ambalaj sektörünün ihtiyaçlarını konuşuldu. Keba Türkiye Genel Müdürü Arif Kılıç, gıda sektörünün daha hızlı olmayı hedeflediğini ve bu beklentiye yönelik çözüm geliştirdiklerini söyledi. Kılıç konuşmasına şu şekilde devam etti: “Türkiye’de robot kontrol çözümlerini esas faaliyet alanımız olarak nitelendiriyoruz. Türkiye’de de kendi robotunu kendi yapan müşterilerimiz için çözüm sunuyoruz. Keba olarak amacımız; Keba olarak amacımız Türkiye’de yerli robot yapan firmaların artmasını sağlamak ve onları cesaretlendirmek. Her ne kadar son tüketiciler yerli robot kullanmak istemese de biz kalitenin ve güvenin artmasıyla birlikte bu durumun değişeceğine inanıyoruz.”


ODAK NOKTAMIZ PAKETLEME VE PALETME
Hat sonundaki paketleme ve paletleme kısmının gıda sektörü açısından oldukça önemli olduğuna değinen Kılıç, bu alanda hizmet verdiklerini söyledi ve beklentilerinin hız olduğuna işaret etti. Bu beklentiyi karşılamak için özel çözümler sunduklarını söyleyen Kılıç, konuşmasını şu sözlerle tamamladı: “Paketleme ve paletleme hattında en çok delta robot tercih ediliyor. Türkiye’de de delta robot kullanan müşterilerimiz bulunuyor. Biz bu alanla ilgili hem yazılım hem de donanım olarak çözüm sunuyoruz ve yüksek adetlere ulaşabiliyoruz. Burada know – how ve proses bilgisi önem taşıyor.” 

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2018, 17:20
YORUM EKLE

Omron 3

Schmalz

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını