Kanlıoğlu: “İhracata ağırlık vereceğiz”

Robot Yatırımları Zirvesi ve Sergisi katılımcıları arasında yer alan Surfence Makine, Bursa’daki üretim tesisinde tamamen yerli üretim yaparak ihracata ağırlık vermeyi hedefliyor.

Kanlıoğlu: “İhracata ağırlık vereceğiz”
Endüstrideara

Robot Yatırımları Zirvesi ve Sergisi kapsamında bir araya geldiğimiz Surfence Gene Müdür Serdar Kanlıoğlu, Bursa’daki üretim tesisinde tamamen yerli üretim gerçekleştiriyor.  Ürün gamı hakkında bilgi veren Kanlıoğlu, “Surfence Makine olarak endüstriyel ekipman koruma çözümleri üzerine kendi üretimimiz olan pensleri sergiliyoruz. Yüzde 100 yerli üretim olan ürünümüzün hem Ar-Ge’sini hem de üretimini gerçekleştiriyoruz. Üretim tesisimiz Bursa’da 4 bin metrekarelik alan üzerinde yer alıyor. Son yatırımımız olan boya tesisimiz ile ayda 10 bin metretüle kadar üretim yapabiliyoruz. Aylık üretim seviyemiz ise 2 bin metretül seviyelerinde yer alıyor. Bir diğer şirketimiz olan MGG Makine ile tasarımlı çelik konstrüksiyon imalatı yapıyoruz. Orada da direk otomotiv dünyası için çalışıyoruz.” dedi. 


2019 YILINDA İHRACATA AĞIRLIK VERECEĞİZ
2019 yılı hedefleri ve projelerini konuştuğumuz Kanlıoğlu, “Otomotiv sektöründe yerli araç çıkması hedefleniyor. Bu aracı destekliyoruz ve olması için elimizden ne geliyorsa yapmaya çalışıyoruz. Distribütörlüğü üstlendiğimiz markaların ürünlerini Türkiye’ye pazarladık. Oluşan cari açığı ise şimdi kapatmaya çalışıyoruz. Herkes bu mantalite ile ilerlerse yakın zamanda tüm sektörlerde kendi kendimize yetebilecek bir duruma erişiriz.” dedi.  Yeni dönemde Almanya’da görüşme yaptığı firma ile distribütörlük anlaşması imzalamayı hedeflediklerini söyleyen Kanlıoğlu, sözlerini şu şekilde tamamladı: “Surfence Makine olarak hem fuarlar hem de ulaşabildiğimiz kadar yerli piyasada herkese ulaşmayı hedefliyoruz. Almanya’da bir firma ile görüşmelerimiz sürüyor ve kendisiyle bir distribütörlük anlaşması yapmayı hedefliyoruz. Önümüzdeki sene yurt dışında düzenlenen fuarlara katılıp Avrupa’ya açılmayı planlıyoruz. İlk ihracatımızı gerçekleştirdik. Önümüzdeki sene özellikle pens konusunda ithalatı engellemek amacıyla ulaşabildiğimiz en üst noktaya gelmeyi ve yurt içi piyasasında etkin olmayı hedefliyoruz.” 

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2018, 11:10
YORUM EKLE

Omron 1

Secomea-pc

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını