INTECRO DÜNYA ÇAPINDAKİ STANDARTLARI BELİRLEMEYİ HEDEFLİYOR

INTECRO, 2015 yılından beri Tel Beslemeli Eklemeli İmalat (WAAM) alanında oldukça yoğun çalışmalar gerçekleştiriyor. Firmanın uzmanları, WAAM konusunda yaptıkları çalışmaları ve firmalarının bu alandaki gelecek hedeflerini anlatıyor.

INTECRO DÜNYA ÇAPINDAKİ STANDARTLARI BELİRLEMEYİ HEDEFLİYOR
Enerji Zirvesi

INTECRO ROBOTİK olarak, kuruluşumuzdan bu yana hep daha ileriye ve daha iyiye ulaşma telaşındayız. 2015 yılından beri de sektörde edindiğimiz tecrübeyle Tel Beslemeli Eklemeli İmalat (WAAM) üzerine yoğunlaştık. 

WAAM; malzemelerin katmanlar halinde birleştirilerek, üretilmesine imkan sağladığından, büyük ölçekli bileşenlerin (1-3m) satın al uç oranını azaltarak, havacılık, otomobil ve askeri vb. sektörlerde, parça ve mekanik sistem üretimini ekonomik ve hızlı hale getirmektedir. 

HER GEÇEN YIL ÇALIŞMALARINI GENİŞLETİYOR

INTECRO 2016 yılından itibaren, WAAM hakkında, ulusal ve uluslararası düzeyde çok sayıda bildiri ve akademik yayına imza atmış, 2017 yılında ilk ticari WAAM sisteminin satışının ardından, 2018 yılında ilk WAAM çalışma laboratuvarını kurmuştur. 2019 yılında başlattığımız entegre bir WAAM sisteminin inovasyon çalışmasıyla birlikte, 2020 yılında AB destekli fon ile saygın bir bilimsel araştırma kurumuna ticari satış gerçekleştirmiş bulunmaktayız. 

WAAM ile parça üretebilen, robotik sistem geliştirilmesi üzerine TÜBİTAK – TEYDEB 1501 destekli olarak yürüttüğümüz projemizde, yalnızca endüstriyel alanda değil, sanatsal alanlar dahil olmak üzere, parça üretmek için, çelik, alüminyum ve bunların dışında birçok malzeme türüyle çalışmaktayız. Parçaların mekanik davranışının değerlendirilmesi için mekanik ve mikroyapısal analiz yapmaktayız. Sonuçlarımız, uluslararası standart spesifikasyonlarını karşılayan bu tür alaşımların mekanik davranışları ile uyumludur.

HANGİ MÜHENDİSLİK TEKNİKLERİNİ VE TEKNOLOJİLERİ KULLANIYOR?

WAAM tarafından üretilen nesnelerin mekanik özelliklerini artırmak ve aynı zamanda süreci hızlandırmak için kullandığımız farklı mühendislik teknikleri, kaynak sistemine entegre ve gerçek zamanlı WAAM teknolojilerimiz aşağıdaki gibidir:

 • Aktif soğutma teknolojisi,
 • Titreşimle gerilim azaltma teknolojisi,
 • Gerçek zamanlı geometri kontrolü, 
 • Ark voltaj kontrolü,
 • Yüksek hızlı görüntüleme ve haritalama,
 • Termal takip ve kontrol,
 • Güçlü proses kütüphanesi,
 • Tak-çalıştır kullanıcı yazılımı, 
 • Post processor ve slicer yazılımları,
 • Algoritma tabanlı adaptif kaynak teknolojisi,
 • Robot ve CNC için entegre teknolojiler.

AR-GE VE İNOVASYON İLE HEDEFİNİ EN YÜKSEĞE KOYDU

INTECRO ROBOTİK olarak WAAM teknolojisini kullanarak, 1000 mm füze benzeri çelik yapı yapmayı başardık. Sürdürdüğümüz inovasyon ve Ar-Ge çalışmalarımız ile nihai hedefimiz; havacılık, otomobil, savunma vb. endüstri sektörlerine, metal bileşenlerin üretilebileceği robotik eklemeli imalat hücreleri sağlayarak, dünya çapındaki standartları belirlemektir.
 

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2022, 19:45
YORUM EKLE

Omron 3

Schmalz

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını