IFR, IERA ÖDÜLÜ'NDE KAZANANI AÇIKLADI

IFR, IERA 2020 Ödülü'nü Photoneo’nun yüksek çözünürlüklü görüntüleme sistemi MotionCam-3D ürününün kazandığını açıkladı.

IFR, IERA ÖDÜLÜ'NDE KAZANANI AÇIKLADI
Endüstri 40 Zirvesi

Uluslararası Robotik Federasyonu (IFR), robotik ve otomasyon alanında inovasyon ve girişimciliği ödüllendirdiği IERA 2020 (Invention and Entrepreneurship Award in Robotics and Automation) Ödülünü Photoneo’nun yüksek çözünürlüklü görüntüleme sistemi MotionCam-3D ürününün kazandığını açıkladı.

Markanın söz konusu üç boyutlu tarayıcısı, hızlı hareket eden nesneleri yakalıyor ve endüstriyel robotlar için dünyanın en keskin gözlerini sunuyor.

YENİ BİR 3D GÖRÜNTÜLEME SİSTEMİ

IEEE-RAS Jüri Başkanı Robert Ambrose, 16. kez düzenlenen IERA 2020'nin kazananı şöyle açıkladı: "Jüri, Photoneo’nun 16. IERA Ödülü'nü kazananın Motion Cam-3D’nin olduğunu duyurmaktan mutluluk duyar." 

Ambrose, söz konusu fikirleri pazara sunan yenilikçi konseptlerin, girişimci çabalarla kombinasyonunu sağlayanları kutladıklarını ifade ederek, "Bu yılın kazananı, toplum ve endüstrideki uygulamalarla hızlı ve doğru bir algılama sistemi sağlamak için stereovision faydalarını yapılandırılmış ışık yaklaşımlarıyla birleştiren yeni bir 3D görüntüleme sistemidir." dedi.

"SAATTE 140 KM HIZLA HAREKET EDEN NESNELERİ İNCELEYEBİLİYOR"

Photoneo CEO'su Jan Zizka, "MotionCam-3D dünyadaki en yüksek çözünürlük ve doğruluk ile robotlara göz oluyor. Kameramız, saatte 140 km hızla hareket eden nesneleri inceleyebiliyor. Ürünümüzün nitelikleri, e-ticaret ve lojistik, nesne sıralama ve otonom dağıtım sistemleri gibi çeşitli alanlarda faydalıdır. Kameramız ayrıca, gıda işleme ve atık ayırmanın yanı sıra tarım hasadına da destek veriyor." şeklinde konuştu.

Zizka, üç boyutlu ürünleri ile hassas görüşleri sayesinde robotların, kalite kontrol açısından önemli olan yüksek çözünürlüklü görüntülere sahip nesneleri de analiz edebildiğinin altını çizdi.

IERA ÖDÜLLERİNDE ORTAKLIK YAPIYORLAR

IEEE Robotik ve Otomasyon Topluluğu (IEEE / RAS) ve IFR, robotikte bilim ve endüstri arasında daha güçlü bir iş birliğini teşvik etme konusunda kararlılıklarını ifade ederek, ödüle ortaklaşa sponsorluk yapıyor.

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2021, 08:14
YORUM EKLE

Entek

Secomea-pc

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını