banner1322
x

Gıda ve içecek sektöründe süreleri minimize etti

Flokontrol, gıda ve içecek sektöründe faaliyet gösteren firmada devreye aldığı robotlu palet uygulamasıyla koli dizim sürelerini minimize etti.

Gıda ve içecek sektöründe süreleri minimize etti
Robot Zirvesi

Flokontrol, gıda ve içecek sektöründe faaliyet gösteren firmada başarıyla hayata geçirdiği robotlu paletleme projesiyle süreleri minimize etti.

ST Endüstri Medya ile konuya ilişkin görüşlerini paylaşan Flokontrol Elektrik-Elektronik Otomasyon Bölüm Şefi Berzah Ünal, tetra pak hatlarına uygulanan proje hakkında şu detayları verdi: “Tetra pak sistemi süt kolilerinin dizimi gerçekleştiriliyor. Devreye aldığımız uygulamayla dizim sürelerini kısalttık. Manuel palet dizim ile robotlu palet dizim arasındaki süreler minimize edildi.”

DAKİKADA 30 ÜRÜN, SAATTE 30 PALET DİZİYOR

Paletleme robotunu dakikada 30 ürün, saatte ise 30 palet dizilim gerçekleştirecek şekilde programladıklarını dile getiren Ünal, robotun 5 kat dizilim yapabildiğini ifade etti.

Projenin zamanlaması konusunda da bilgiler veren Ünal, “Proje yaklaşık 2 haftalık bir masa başı çalışmanın ardından müşteriye hazır hale getirildi, müşteri firmamıza gelerek uygulamanın kontrolünü yaptı, onay verdi ve sahaya gönderildi Toplamda 1,5 aylık bir sürede mekanik, elektrik belli bir seviyeye getirildi. Ancak sahada kurulum, devreye alma ve teslimat süresini yaklaşık 4 hafta olarak söyleyebilirim.” dedi. 

Fanuc’un resmi sistem entegratörlüğünü yürüten firma, anahtar teslimi paketleme ve paletleme projeleriyle müşterilerine özel çözümler sunuyor.


 

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2019, 12:35
YORUM EKLE

Aha Geva-bot

Remax Banner

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını