Ford'tan teslimat işlerini kolaylaştıracak robot

Ford, Agility Robotics ile yürüttüğü Ar-Ge çalışmalarının sonucu olan teslimat robotu Digit ile güvenilir ve hızlı bir teslimat sunuyor.

Ford'tan teslimat işlerini kolaylaştıracak robot
Endüstri 40 Zirvesi

Ford, Agility Robotics ile ortaklaşa yürüttüğü Ar-Ge çalışmalarının sonucu olan teslimat robotu Digit’i görücüye çıkardı.  

Engebeli arazi koşullarında yürüyebilen ve hafif malzemeden üretilen insansı otonom teslimat robotu, 20 kg ağırlığına sahip bulunuyor. 

TASARIMIYLA DİKKAT ÇEKİYOR

Kendi kendine katlanıp küçülebilen robot, tasarımıyla da öne çıkıyor.

Teslimat gerçekleştirilecek adresin konum bilgilerine sahip sürücüsüz aracın taşıdığı robot, araçtan indikten sonra kablosuz iletilen bilgiler ile teslimat işlemini tamamlıyor.  

“GELİŞTİRMEYE DEVAM EDİYORUZ”

Ford Araştırma, Mühendislik ve Teknoloji’den Sorumlu Başkan Yardımcısı Dr. Ken Washington, ışık ve mesafe sensörünün yanı sıra stereo kameralarla donatılmış olan robotun önüne çıkan engelleri aşarak araçtan paketi bırakacağı kapının önüne kadar rahatlıkla ulaşabilecek özelliklerle donatıldığını dile getirdi.

Washington ayrıca, Agility Robotics ile olan iş birlikleriyle robotun otonom araçlarla daha iyi çalışması ve söz konusu teslimat yöntemini geliştirmek için çalışmaya devam ettiklerini söyledi.
 

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2019, 11:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
halit
halit - 3 yıl Önce

harika
ama bizim burda robotu gasp ederler ilk gasp edenler bizimkiler olur tabi bu bir fikir ama bir yerde olacak yani

Omron 2

Secomea-pc

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını