FORD OTOSAN 700 ROBOTUN TEDARİKİ İÇİN ANLAŞMAYA VARDI

Ford Otosan, elektrikli araçların üretilmesinde kullanacağı robotların tedarikinde birlikte yola devam etme kararı aldığı firmayı seçti.

FORD OTOSAN 700 ROBOTUN TEDARİKİ İÇİN ANLAŞMAYA VARDI
Robot Zirvesi

Otomotiv endüstrisinin elektrikli dönüşümüne liderlik etme misyonuyla belirlediği, 2026’ya kadar sürecek olan 20,5 milyar TL’lik yeni yatırımının en önemli fazını geçtiğimiz yıl duyuran Ford Otosan, robot tedariki için KUKA ile yeni bir sözleşme imzaladı.

Sözleşme kapsamında KUKA, firmanın Kocaeli’ndeki fabrikalarında Ford'un yeni nesil elektrikli ve bağlantılı ticari araç projeleri için 700'den fazla robot tedarik edecek.

20 YILI AŞKIN İŞ BİRLİĞİNİN DEVAMI NİTELİĞİNDE

Sözleşme, şirketlerin 20 yılı aşkın süredir devam eden ortaklığının devamı niteliğini taşıyor. KUKA ürünleri ve çözümleri, önümüzdeki birkaç yıl içinde beyaz gövdelerin üretiminde ve diğer çeşitli yerlerde kullanılacak. Diğer hususların yanı sıra Almanya merkezli firmanın sunduğu hizmetlerin ve marka ile uzun süredir devam eden iş birliğinin, sözleşmenin verilmesi kararında önemli faktörler olduğu bildirildi.

"ELEKTROMOBİLİTE YOLCUĞUNA EŞLİK ETMEKTEN MUTLULUK DUYUYORUZ"

Elektromobilite yolculuğunda Ford Otosan'a önümüzdeki yıllarda daha fazla eşlik etmekten büyük mutluluk duyduklarını dile getiren KUKA Türkiye ve Ortadoğu Direktörü Kağan Abidin, “Ülkemizin en büyük otomotiv yatırımlarında, KUKA robotlarımızın görev alacak olması gurur verici. Türkiye otomotiv endüstrisinin EV dönüşümünde sorumluluğumuzun farkındayız.” açıklamasında bulundu.


 

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2022, 15:19
YORUM EKLE

Eriş Makina

Fanuc

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını