FEDERAL-MOGUL İZMİT ROBOT YATIRIMI YAPACAK

Federal-Mogul İzmit Piston ve Pim Üretim Tesisleri A.Ş., CNC besleme robotu ve puntasız taşlama hattı yatırımı yapmaya hazırlanıyor.

FEDERAL-MOGUL İZMİT ROBOT YATIRIMI YAPACAK
Endüstrideara

Otomotiv yan sanayi sektöründe faaliyet gösteren Federal-Mogul İzmit Piston ve Pim Üretim Tesisleri A.Ş., CNC besleme robotu ve puntasız taşlama hattı yatırımı yapmaya hazırlanıyor.

TEŞVİK BELGESİ İÇİN BAŞVURU YAPILDI

Firma, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)'na gerçekleştireceği yenileme yaptırımıyla ilgili bilgilendirmede bulundu.

Bu doğrultuda 640 bin avro tutarında robot yükleme boşaltma otomasyonlu CNC torna ve 1 milyon 730 bin dolar tutarında puntasız taşlama hattı yatırımı yapılacağı bildirildi.

Söz konusu açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Şirketimiz tarafından 01.06.2021 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yayımlanan, yenileme amacıyla 640.000 Euro (altıyüzkırkbin Avro) tutarında robot yükleme boşaltma otomasyonlu CNC torna ve 1.730.000 USD (birmilyonyediyüzotuzbin Amerikan Doları) tutarında puntasız taşlama hattı yatırımlarının yapılması kararına istinaden yeni bir yatırım teşvik belgesi çıkarılması için T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'na başvuru gerçekleştirilmiştir. Konuyla ilgili gelişmeler kamuoyuna duyurulacaktır.”

Firma, söz konusu platformda 1 Haziran 2021 tarihinde yeni bir yatırım teşvik belgesi çıkarılması için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'na başvurulmasına ve ilgili mevzuatın gerektirdiği tüm işlemlerin yapılmasına karar verildiğine dair bir açıklama yayımlamıştı.

PİSTON VE PİSTON PİMİ ÜRETİMİ GERÇEKLEŞTİRİYOR

Kuruluşu 1967 yılına dayanan firma, yıllık 1 milyon 650 bin adet piston ve 2 milyon 750 bin adet piston pimi kapasiteli Arslanbey ve İzmit olmak üzere iki fabrikasında üretime faaliyetlerine devam ediyor.
 

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2021, 15:58
YORUM EKLE

Novexx

Roboride

Dergiler