banner1322
x

FANUC YENİ ROBOTU İLE ÖLÜ BÖLGE SORUNUNU ORTADAN KALDIRIYOR

FANUC’un tavana monte edilen yeni robotu SR-3iA/U, yüksek hızlı kabiliyetiyle iş süresini kısaltıyor.

FANUC YENİ ROBOTU İLE ÖLÜ BÖLGE SORUNUNU ORTADAN KALDIRIYOR
Enerji Zirvesi

FANUC, yeni robot modeli SR-3iA/U ile konvansiyonel SCARA robotların karşılaştığı “ölü bölge” sorununu ortadan kaldırıyor.

DELTA ROBOTLARA GÖRE UYGUN MALİYETLİ 

Bununla beraber tasarım ve spesikasyonu ile öne çıkan model; montaj, ambalajlama ve malzeme taşıma gibi uygulamalarda çok daha maliyetli olan delta robotlar ile mukayese edildiğinde uygun maliyetli ve konfigürasyonu kolay bir alternatif sunuyor.

Tüm çalışma alanında hareket kısıtlamasını ortadan kaldıran yeni robot, iş süreçlerinin tamamında yüzde 100 başarı gösteriyor.

5 KAT DAHA AZ ENERJİ TÜKETİYOR

FANUC SR-3iA/U modeli, yeni üretim hatları veya makinalar kuran mühendisler için uygun maliyetli bir çözüm oluyor. Delta robota göre küçük boyutuyla özellikle kolay entegrasyon sağlayan robot; kol içindeki hizmetlerle tamamen entegre edilerek çevresel aygıtlarla karışma eğrilerini önlüyor. Bununla birlikte, delta robota göre 4-5 kat daha az enerji tüketen SR-3iA/U, tümüyle daha akıllı bir çözüm sunuyor.

150 N itme kuvvetine sahip ürün, yüksek hızlı kabiliyetleri sayesinde de birçok “kaldır-yerleştir” malzeme taşıma ve ambalajlama uygulamalarında da kullanılıyor. 1 kg ağırlığındaki bir yük için 0.5 saniye standart kaldırma hızı süresine sahip robot, yüksek hızına rağmen hassasiyetten ödün vermiyor. Lineer eksenlerde ise ±0.01 mm tekrarlanabilirlik ve 0.004° bilek döndürme tekrarlanabilirliği sağlıyor.

YÜK TAŞIMA KAPASİTESİ 3 KG

Geçmiş modellere göre geliştirilmiş ağırlık-yük oranına sahip FANUC SR-3iA/U, yalnızca 27 kg ağırlığında olan güçlendirilmiş kolu sayesinde 3 kg’a kadar yük taşıyor. Bilek, standart olarak ±720° hareket imkanı verirken devamlı dönme seçeneği de bulunuyor.

En güncel FANUC R-30iB Compact Plus kontrolör ile tam uyumlu olan robot, bununla birlikte web tabanlı kullanıcı arayüzü sayesinde iPendant Touch gereksinimine ihtiyaç duymadan tablet veya PC üzerinden sezgisel ve kolay programlama olanağı tanıyor.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2022, 11:14
YORUM EKLE

Teknorob

Fanuc

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını