banner1339
x

FANUC GELECEĞİN ROBOT UZMANLARI İÇİN GELİŞTİRDİ

FANUC, öğrencilerin faydalanabileceği CRX Eğitim Hücresi’ni tanıttı.

FANUC GELECEĞİN ROBOT UZMANLARI İÇİN GELİŞTİRDİ
Enerji Zirvesi

FANUC, geleceğin robot uzmanları olarak gördüğü öğrencileri düşünerek tasarladığı “CRX Eğitim Hücresi”ni pazara sunduğunu duyurdu. 

TEKNOLOJİYİ EĞİTİMLE BULUŞTURUYOR

İşbirlikçi robot (cobot) çözümlerine talep artmaya devam ederken FANUC tarafından geliştirilerek piyasaya sürülen CRX Eğitim Hücresi, teknolojiyi eğitim dünyasıyla buluşturuyor.

FANUC CRX-10iA işbirlikçi robota ve temel programlama becerilerini öğretmek için gereken tüm işlevlere ve özelliklere sahip olan hücre, gençlerin son teknoloji robotları programlama ve çalıştırma konusunda ilk elden deneyim kazanmalarını sağlıyor.

İşbirlikçi robota sahip okullar, kolejler, üniversiteler, eğitim merkezleri ve OEM eğitim tesislerinin öğrencilerine otomasyon konseptleri seçenekleri sunmasına olanak tanıyan hücre, tak-çalıştır çözümü sayesinde de kutusundan çıkar çıkmaz kullanılabiliyor.

20 ÖĞRENCİ AYNI ANDA PROGRAMLAMA ÖĞRENEBİLİYOR

Mevcut seçenekler arasında öğrencilerin en iyi uygulamalı programlama tekniklerini öğrenmelerine yardımcı olan CRX Eğitim Hücresi’nde tam entegre bir elektrikli tutucu ve çalışmaya hazır “solitaire” uygulaması bulunuyor. Eğitim hücrenin keskin kenarlar olmadan pürüzsüz kapak resmi sağlayan tam entegre robota monteli FANUC iRVision kamerası, elektrikli robot yakalayıcı ve solitaire uygulamasıyla tam bir uyum sağlıyor.

Söz konusu hücre, standart olarak PC kullanımı için 20 FANUC ROBOGUIDE simülasyon yazılımı lisansıyla birlikte geliyor. Bu da programı gerçek dünya uygulaması için robota indirmeden önce 20 öğrencinin eşzamanlı olarak sanal bir dünyada robot programlamayı öğrenebilmesine olanak sağlıyor.

ÖĞRENCİLERE ÖĞRENİM KOLAYLIĞI SAĞLIYOR

FANUC tarafından sunulan modern fabrika uygulamaları için oldukça uygun olan paket içeriği, kullanıcısının kariyer hedeflerini gerçekleştirmesine yardımcı olmak için tüm ihtiyaç duyduklarını içeriyor. CRX Eğitim Hücre’nin piyasaya sürülmesi, aynı zamanda markanın beceri geliştirme ve öğrenmeye olan bağlılığını daha da destekliyor.

Her iki yılda bir mesleki beceri dünya şampiyonaları düzenleyen ve böylece dünyanın her yerinden gençlerin robotik endüstrisinde bir kariyere hazırlanmalarına  yardımcı olan WorldSkills’in Küresel Ortağı olan FANUC, eğitim hücre sayesinde öğrencilerin pratik yapmasının önünü açıyor. Yıl içinde 750 bininci robotunu üreten firma, geliştirdiği hücre sayesinde uygulamalı öğrenme sağlamak ve robot programlama becerilerini geliştirmek için ideal bir yol sağlıyor. 
 

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2021, 14:18
YORUM EKLE

Omron 3

Schmalz

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını