FANUC COBOT'TA GÖZÜNÜ AVRUPA LİDERLİĞİNE DİKTİ

FANUC Europe Başkanı ve CEO’su Shinichi Tanzawa, Avrupa cobot piyasasının açık ara lideri olmak için Ar-Ge çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.

FANUC COBOT'TA GÖZÜNÜ AVRUPA LİDERLİĞİNE DİKTİ
Endüstrideara

FANUC, CRX serisine dahil ettiği en son model yeni CRX-5iA, CRX-20iA/L ve CRX-25iA iş birlikçi robotlarıyla küçük ve büyük ölçekli tüm işletmelere değer katmayı sürdürüyor. 

FANUC Europe Başkanı ve CEO'su Shinichi Tanzawa, sektöründe bulunan en kapsamlı ve kullanımı en kolay kolaboratif robot serisi arasında yer alan yeni modellerle üretim verimine katkıda bulunduklarını ifade ederek, en önemli hedeflerinin Avrupa cobot pazarının açık ara lideri olmak olduğunu belirtti.

"CRX, 8 YIL BAKIM GEREKTİRMEDEN SORUNSUZ ÇALIŞIYOR"

Yeteneklerini genişletmek isteyen üreticiler için elverişli olan CRX model kolaboratif robotlarının, markanın en popüler robot modelleri arasında bulunduğunu dile getiren Tanzawa, "CRX modelleri güvenlik, hafiflik ve sezgisel sürükle-bırak programlama sayesinde özellikle ilk defa robot kullanacaklara hitap ediyor. CRX serisi üretim hatlarını otomasyona geçirmede birtakım tecrübesi olup da satış ekibimizle henüz temasa geçmemiş müşteriler için kapıyı aralıyor ve FANUC için yeni müşteri segmentleri açıyor. Bu da uzun vadede yalnızca cobot alanında değil, farklı endüstriyel robotların yer aldığı diğer uygulamalarda da müşteri memnuniyeti kazanmamıza yardımcı oluyor." değerlendirmesinde bulundu.

CRX modellerinin ağır koşullarda bile güvenilir ve tutarlı bir biçimde çalışarak üreticilere maksimum seviyede üretim çalışma sürelerini sunduklarını bildiren Tanzawa, bu model cobotlarını sekiz yıl bakım gerektirmeden çalışacak biçimde tasarladıklarına dikkat çekti.

"KAPASİTEMİZİ 14 BİN ÜNİTEYE ÇIKARMAYI PLANLIYORUZ" 

Firmalarının pazar payı ve hedefleriyle ilgili de konuşan Tanzawa, "FANUC olarak geçmişten bugüne robot üretim kapasitesini sürekli olarak artırıyoruz. Güncel olarak aylık bazda 11 bin ünite üretim kapasitesine ulaşmış bulunuyor ve CRX modelleriyle sınırlı olmamak üzere, söz konusu kapasitemizi 14 bin üniteye çıkarmayı planlıyoruz. Bu sebeple gelecek adım olarak yeni robot fabrikamızın inşaatını tasarlıyoruz. Müşterilerimizin cobot kullanımlarını çok çeşitli uygulamalarda artırmalarını destekleyerek orta vadede Avrupa’da açık ara piyasa lideri olmayı hedefliyoruz. 4 kg – 35 kg taşıma kapasiteleri sunan 11 cobot modelinden oluşan serimizle, söz konusu hedefe ulaşabilmek adına iyi bir pozisyonda olduğumuzu düşünüyorum." diyerek konuşmasını tamamladı.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2022, 11:54
YORUM EKLE

Omron 1

Secomea-pc

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını