banner1322
x

Eyüpoğlu: Yatırım yapmadan önce proje ekibi kurmak gerekiyor

Robot Yatırımları Zirvesi ve Sergisi’nin ikinci günün ilk panelinde demir çelik, makine ve metal sektörlerindeki robotlu çözümler konusu ele alındı. Panelde konuşmacı olarak yer alan Cloos Genel Müdürü İbrahim Halil Eyüpoğlu, “Robot yatırımı yapmadan önce firmanın mutlaka proje ekibi kurması gerekiyor” dedi.

Eyüpoğlu: Yatırım yapmadan önce proje ekibi kurmak gerekiyor
Endüstri 40 Zirvesi

Demir çelik, makine ve metal sektörlerindeki robotlu çözümler konusuyla ilgili düzenlenen panelde konuşan Cloos Genel Müdürü İbrahim Halil Eyüpoğlu, firma olarak müşterilere anahtar teslim proje sunmayı hedeflediklerini söylüyor ve kaynak alanındaki tecrübesini şu sözlerle anlatıyor: “Cloos firması olarak dünyada 80 ülkede faaliyet gösteriyor ve Türkiye’de 12 kişilik teknik ekibimizle hizmet veriyoruz. Biz her zaman en büyük tecrübemizin kaynakla ilgili olduğunu söylüyoruz. Bu sebepten dolayı da endüstriyel robotları kaynak robotu olarak tanımlıyoruz.” diyor.
Fabrikalarda yapılan başarılı proje uygulamalarının sebepleriyle ilgili de bilgiler veren Eyüpoğlu, “Başarılı bir yatırım için sadece robot almak yetmiyor. Ayrıca projenin doğru ve gerçek donelerle hazırlanması gerekiyor. Bu konuda hem fabrikaya hem de sistem entegratörü firmaya önemli görevler düşüyor. Özellikle fabrikalar yatırım öncesinde mutlaka kendi proje ekibini oluşturması gerekiyor.” diyor. 

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2018, 11:33
YORUM EKLE

Omron 2

Secomea-pc

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını