Endüstride IoT sohbetleri Manisa’da

CLPA’nın 25 Şubat’ta Manisa’da organize edeceği “Endüstride IoT Sohbetleri”nde, robotların yanı sıra Endüstri 4.0, dijital dönüşüm, IoT ve yapay zeka konuşulacak.

Endüstride IoT sohbetleri Manisa’da
Endüstrideara

CLPA (CC-Link Partner Association) 25 Şubat’ta Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek “Endüstride IoT Sohbetleri” etkinliği kapsamındaki “Dijital Fabrikalar Zamanı ve Robotlar” panelinde, robotlar, Endüstri 4.0, dijital dönüşüm, nesnelerin interneti (IoT) ve yapay zeka (AI) teknolojileri konuşulacak. 

AKILLI TELEFONLA ROBOT KONTROLÜNÜ DENEYİMLEYECEKLER

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Prof. Dr. Ümit Doğay Arınç Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek etkinlikte sanayiciler, öğrenciler ve akademisyenler bir araya gelecek. 

Katılımcıların akıllı telefonla robot kontrolünü deneyimleyebileceği etkinlikte, IoT dünyasına giriş ve IoT cihazları için kodlama eğitimi sunulacak.

Sanayi-üniversite ve özel sektör-STK iş birliği çerçevesinde hayata geçirilecek organizasyonda, CLPA üyelerinden Mitsubishi Electric’in eğitime destek projesi kapsamında Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nde kurduğu robot laboratuvarı da ziyaret edilecek.

“UYGULAMALI OLARAK GÖSTERECEĞİZ”

Etkinliğe ilişkin değerlendirmelerde bulunan CLPA Türkiye Müdürü Can Tolga Bizel, sanayi-üniversite ve özel sektör-STK iş birliği çerçevesinde hayat geçirecekleri etkinlik serisinin ilk durağı olarak Türkiye sanayisi için büyük potansiyel taşıyan Manisa’yı tercih ettiklerini ifade etti. 

Etkinliği uygulamalı bir eğitim ve network geliştirme platformu olarak kurguladıklarını dile getiren Bizel, etkinlikte sanayicilere üretim hatlarındaki robotlarını ve makinalarını, endüstriyel haberleşme teknolojisi CC-Link ile hızlı ve kolay bir şekilde koordine ve kontrol edebileceklerini uygulamalı göstereceklerini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2020, 12:38
YORUM EKLE

Omron 1

Roboride

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını