banner1322
x

EMO 2019’da robot teknolojileriyle fark yarattı

Mitsubishi Electric, EMO 2019 Fuarı’nda sergilediği teknoloji ile programlama uzmanlığı olmaksızın robotların yönlendirebilmesini mümkün kılıyor.

EMO 2019’da robot teknolojileriyle fark yarattı
Enerji Zirvesi

Mitsubishi Electric, Hannover’de gerçekleştirilen EMO 2019 Fuarı’nda sergilediği Direkt Robot Kontrolü (DRC) özelliğine sahip M8 Serisi CNC kontrol cihazları, esnek ve hızlı üretime imkan veriyor. 

Makina operatörlerinin robotları hızlı bir biçimde programlayarak kullanabilmesini olanaklı hale getiren geniş dokunmatik M80 ve M800 modellerindeki DRC özelliği, robot programlama uzmanlığına ihtiyaç olmaksızın robotların CNC panelinden yönlendirebilmesini mümkün kılıyor.

KOLAY ENTEGRASYON İMKANI VERİYOR

Daha kısa süreli ve tekrara dayalı üretim faaliyetlerinde robotların kullanılması gerek üreticilere gerekse CNC tezgah operatörlerine büyük avantaj sağlıyor. 

Ayrıca esnek ve yüksek hızlı üretimler sayesinde ise hem rekabet gücü hem de karlılığın artırılmasının önü açılıyor.

Robotların yükleme ve boşaltma işlemlerinin yanı sıra parçalarının işaretlenmesi gibi ikincil faaliyetler için kolay entegrasyon imkanı sunan sistemde, CNC kontrol cihazı ile robot arasında kurulan yüksek hızlı Ethernet bağlantısıyla hızlı ve uygun bir Plug&Play entegrasyonu sağlanıyor. 

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2019, 17:50
YORUM EKLE

Omron 1

Secomea-pc

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını